GENÇ MİLLİLER GALİBİYETLE BAŞLADI

Kâmil YılmazMANNHEİM – Her iki yılda bir Almanya’nın Mannheim şehrinde organize edilen ve bu yıl 28. kez gerçekleştirilen Uluslar arası Albert Schweitzer Basketbol Turnuvası’nda Türkiye Genç Erkek Milli Takım, turnuvaya galibiyetle başladı.

TBF BAŞKANI HARUN ERDENAY DA İZLEDİ
Mannheim GBG Halle’de 600 basketbol severin takip ettiği karşılaşmada, Türklerin de desteğini arkasına alan U18 Genç Milli Takımımız, turnuvadaki ilk maçında Arjantin’i 72-54’lük skorla mağlup etti. Millilerimizin, Arjantin ile oynadığı karşılaşmayı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Akgün Altuğ ve TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş da izledi. Mücadelenin ilk yarısını da 34-23 önde tamamlayan U18 Genç Milli Takımımızda Ömer Utku Al 19 sayı- 5 ribaund- 6 asist, Onuralp Bitim 21 sayı- 1 ribaund, Berk Kar 11 sayı- 2 ribaund ve Ahmet Can Duran ile Muhammed Kiriş de 6 sayı- 8 ribaundla oynadı. Arjantin’de ise Santiago Valuet 12 sayı- 6 ribaund- 3 asist ve Lisandro Fernandez de 11 sayı- 2 ribaund- 1 asistle mücadeleyi noktaladı.

BUGÜNKÜ RAKİP SIRBİSTAN
Ay Yıldızlılarımız, A Grubu’ndaki ikinci maçında 27 Mart Pazar günü (bugün) saat 15:00’te Sırbistan ile karşılaşacak. Öte yandan karşılaşmanın ardından Albert Schweitzer Turnuvası’nın açılış töreni gerçekleştirildi. Açılış törenine katılan Mannheim Belediye Başkanı Lothar Quast bir konuşma yaparken, açılışta Almanya Basketbol Federasyonu Başkanı İngo Weiss e yer aldı.