GENÇ OSMAN’ DAN VfB HOMBERG’ E KUPADA AĞIR DARBE

GENÇ OSMAN’ DAN VfB HOMBERG’ E KUPADA AĞIR DARBE

Murat Pehlivan /Duisburg

Almanya’nın Niederrhein Bölgesi Landesliga 3. grupta mücadele eden Türk Ekibi SV Genç Osman Duisburg,
bölgesel lig ( Regionalliga) takımı köklü Alman kulübü VfB Homberg’i penaltılara giden maçta 4-2 ile Kuzey Ren Vestfalya ( KRV) Kupası’ndan eleyerek ağır darbe vurdu.

Karşılaşma öncesi her iki ekipte sahaya ırkçılığa karşı pankart ile çıktı.
Duisburg derbisinde kendisinden iki lig üstte yarı profesyonel lig olan Regionalliga takımı VfB Homberg’ e oyun olarakta ezilmeyen Genç Osman golsüz geçen 90 dakikanın ardından 120 dakikalık uzatmalarda da rekibine boyun eğmedi ve maçı penaltılara götürdü.

Thorsten Vogel ve Pascale Talarski peş peşe penaltıları kaçırırken, ev sahibi ekip Emre Onur ve kaleci Adnan Laroshi’nin golleri ile penaltıları boş geçmedi. Ahmet Efe Aris ve Barkin Cömert’ te fileleri havalandırınca tur Genç Osman’ ın oldu.

Karşılaşmayı Homberg doğumlu Türk kökenli Almanya Federal Meclis Milletvekili Mahmut Özdemir’ de takip etti. Bulunduğu liglerde istediği sonuçları alamayan her iki ekipten karlı çıkan Genç Osman moral bulurken, Regionalliga ekibi VfB Homberg iki alt lig takımına elenmenin moral bozukluğu ile evine döndü.

Karşılaşma sonrası maçı değerlendiren teknik sorumlu Haluk Piriçek “Son haftalarda aldığımız kötü sonuçları afettirmek için bir çıkış maçı olabileceğini düşündük. Öyle mücadele ettik. Sağlam defansla hızlı toplarla çıkmak istedik. Hızlı çıkışlarda gol bulamasakta, defans bölgesinde hata yapmadık. Bütün takıma teşekkür ediyorum. Genç Osman camiasına bu galibeyet hayırlı olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

Haluk Piriçek yönetimindeki
SV Genç Osman Duisburg sahada şu kadro ile mücadele etti.

SV Genç Osman Duisburg:

Adnan Laroshi, Kürsat Ali Yılmaz, Barkın Cömert, Burak Bayram, Emre Genç, ​​Can Mikail Nazikkol, Ali Başaran (dk. 91 Ahmet Efe Aris) , Etinosa Igbionawmhia (dk. 81 Hakan Yildirim) , Emre Onur, Oğuzhan Maminoğlu(dk. 66 Reid Osei) , Can Funke (dk. 106 Blinort Namoni)

Antrenör Sunay Acar yönetimindeki
VfB Homberg:

Niklas Linke, Pascal Gurk, Mike Koenders, Pascale Talarski, Kofi Twumasi, Maurice Opfermann Arcones, Justin Walker, Ahmad Jafari, Jonas Pfalz, Jan Niklas Pia, Maurice Hauser

Hakem: Christoph Persch (Oberhausen)