GENÇLER HEDEFSİZ AİLELER DÜZENSİZ

blank

Ertan Pehlivan HEİLBRONN- Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği DİTİB Heilbronn Merkez Camii yönetiminin organize ettiği, “Bilinçli Aile ve Duyarlı Gençlik” adlı bir konferans düzenlendi. İlsfeld Diva Düğün salonunda gerçekleşen ve yoğun ilgi gören program, İstiklal Marşı ile açıldı. Din Görevlisi Zülküf Kocabey’in okuduğu Kur’an-i Kerim tilavetinin ardından Cemiyet başkanı Erdinç Altuntaş açılış konuşmasını yaptı.
Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Bilal Doğan yaptığı kısa konuşmasında, “Kur’an-i Kerim’in bile yasak yayınlar arasında olan bir Türkiye’den geçtik. İslam dinini bir kaç ibadetle sınırlandırdılar. İslama uygun olmayan Müslüman türlerini ortaya çıkardılar. Şimdiki var olan düzelmeler dünyada oynanan oyunlarla terör ile İslamı yanyana getiren örgütleri oluşturdular. Bu örgütlerle İslam fobisinin yaygınlaşmasına aracılık ediyorlar. İşte bu bozulmalardan aile yapısı da payını aldı” dedi.

AİLE ÇOK ÖNEMLİ
Aile hayatı, toplum kültürü, örf, adet ve geleneklerimize sahip çıkarak bugün geldiğimiz noktada yapılan yanlışları istatistiklerle ortaya koyan kişisel gelişim uzmanı eğitimci yazar Sıtkı Aslanhan verdiği 2 saatlik konferansta ailelerin yanlışlarını örneklere anlattı. Aslanhan, gençlerimizin hedefsiz olmalarından dolayı başarısız olduklarını söyleyerek bunda aileler baş rolü oynadığını belirtti. Sıtkı Aslanhan, “Bundan 10-15 yıl kadar önceleri Türkiye’de eğitim sistemimizde bir algı oluşturulmuş. Batı çok ileride biz çok gerideyiz. Dünyada yaptığım incelemelerde dünyanın en zeki insanı biziz ama kafa hep yanlış yerlere çalıştırılıyor. Herkesin derdi, kısa yoldan köşeyi dönmek, kimse alın teri ile başarılı olmak için uğraş vermiyor.Gençler, hedeflerinizin üzerinde alın teri ve göz yaşı yoksa başarılı olamazsınız. Anneler anne olmalı, babalar babalık yapmalı. Çocuklarını gereği kadar sevmeli ve sorumluluk vermelidir. Çocuklar Allah’ın emanetidir, bırakın hayatın gerçeğini görsünler.
Günümüzde ailelerdeki en büyük huzursuzluğun temel sebebi ise bize her türlü kolaylığı sağlayan altını çizerek söylüyorum internettir.
Evinde internet olanın evliliğine Allah rahmet eylesin, rahmetli değilse de komadadır . Yaptığım araştırmalarda 10 boşanan çiftin 7’sinin farklı nedenler olmasına rağmen temel boşanma nedeni kendini bekar gösterip internette başkasıyla yazışırken eşi tarafından yakalanması olmuştur. Bizde Peygamber ve aile yapısının içi boşaltılarak günümüzde ki boş aile yapısını ortaya çıkardılar. Lokma geldiği yere hizmet eder. Eğer helaldan geliyorsa helala, haramdan geliyorsa harama hizmet eder. Türkiye ne zaman değişir, sizler ne zaman değişirsiniz? Ne zaman bir bayan kocasını işe yolcu ederken, herif senden akşam; buzdolabı, çamaşır makinası değil, akşam bu eve helal lokma getirmeni istiyorum derse Almanya’daki Türkler’de , Türkiye ‘de, dünyada değişeşek” diyerek aile yapısındaki bozulma nedenleri ve çözüm yollarını anlattı.
Ankara Kocatepe Camii İmam Hatib-i Adem Kemaneci’nin okuduğu Kur’an Kerim tilaveti ile salonu hınca hınç dolduranlar harika bir gün ile evlerine dönmenin mutluluğunu yaşadılar.