Güneş Sanierung’tan dev sponsorluk

Murat Pehlivan
DUİSBURG- GELSENKİRCHEN – Almanya’ da hizmet veren Duisburg merkezli Güneş Sanierung Bundesliga tarihinde bir ilke imza atarak, Bundesliga’ nın köklü ekiplerinden FC Schalke 04′ e sponsor olup, en gözde localarından birini satın aldı.

TİAD ÜYELERİ İLE İZLENDİ
Zihni Güneş ve Selçuk Kılıç ortaklığında sekiz yıl önce kurulan şirket hızla büyümeye devam ederken, göstergesi olarak da dev sponsorluk anlaşmalarına imza atmaya başladı. Sponsorluk anlaşması sonrası üyesi olduğu Duisburg ve Çevresi İş Adamları Derneği ( TİAD) Üyeleri ile Schalke Arena’ da Herta Berlin maçı takip edildi.

DOSTLUĞA KATKI
Son derece modern olan ve diğer localara nazaran büyüklüğü ile de ihtişamlı bir görünümü olan locanın dizaynını kendilerinin yaptığını ifade eden şirket ortaklarından Zihni Güneş, ” Almanya’ da müşterilerimizin tamamına yakını Alman şirketler. Bizde hem bölgemizin en güçlü ve köklü kulübü olan ve hatta Şampiyonlar Ligi gediklisi FC Schalke’ ye sponsor olalım dedik. Hem de üç ayrı dalda ayrı ayrı isimlerde çalışmalarınızı sürdürdüğünüz lokomotifi Türk ismi olan Güneş Sanierung ismini  böyle bir stadta izleyicilere gösterime sunmuş olacağız. Tabi bu vesile ile de Türk- Alman dostluğuna bir de katkı olsun istedik” dedi. Zihni Güneş ayrıca bir Türk şirketinin,  Türk ismi ile Bundesliga’ da ilk defa böyle bir sponsorluk anlaşmasına imza attığının altını çizerken ” şirketimiz adına gururluyuz ” ifadelerini kullandı.

HEDEF HOLDİNGLEŞME
Şirket ortaklarından Selçuk Kılıç, önümüzde ki sayımızda daha geniş bilgiler ile yer vereceğimiz şirketin kurulma ve büyüme süreci ile ilgili bilgiler verdi.  Kılıç, aynı zamanda da ablasının beyi olan Zihni Güneş  ile Duisburg’ un Marxloh semtinin zorluklarından sıyrılıp sekiz yıl önce zor şartlarda bu şirketi kurduklarını ifade ederken, ” Dört ayrı iş kolu olarak çalışmalarımız var. Yangın, su baskını gibi afetlerden sonra temizliği, alt yapı düzenlemesi gibi değişik alanlarda hizmet veriyoruz.  Çok çalıştık,  işimizi hep doğru yaptık. Allah bugünleri bize gösterdi. Şükürler olsun. Hatta önümüzde ki süreçte Holdingleşme yoluna gireceğiz” ifadelerini kullandı. Kılıç” dostlarının yanısıra,  hali hazırda şirketlerinde çalışan yaklaşık 130 çalışanı da  zaman zaman ödüllendirme mahiyetinde locada maçlara getirmeyi hedeflediklerini söylerken, burası bizim aynı zamanda şirketimizin bir ofisi gibi olacak” dedi. Kılıç, ” Türk şirketlerinin sadece Türk Takımlarına sponsor olduğu imajını da bu vesile ile silmek istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.