Gurur kaynağımız CW Enerji

blank

 

Gülden Bayram Kılıç
MÜNİH- CW Enerji başta Almanya olmak üzere bütün Avrupa’da adından söz ettiriyor. Özellikle ev, iş yeri çatılarına pratik bir şekilde kurulabilen güneş enerjisi panelleri ile elektrik ücretinden tasarruf edildiği gibi, fazla üretilen elektrik devlete satış garantisi ile gelir kaynağına dönüşüyor. Aslen Karadenizli olan Sakarya/Kaynarca doğumlu, başarılı iş insanı CW Enerji CEO’su Tarık Sarvan 2000 yılından buyana küçük, büyük çaplı güneş enerjisi projelerini başarı ile sonuçlandırdı. Avrupa’da bugüne kadar 600 MW’lık proje yatırımı gerçekleştirmiştir. 2009 yılında ülkesine hizmeti bir adım daha öne çıkartmak için yatırımlarını Türkiye’ye aktaran Sarvan, Antalya’da CW Energy GmbH’nın devam firması CW Enerji Müh. Tic. ve San. A.Ş.’nin temellerini atmıştır. Sektöre Off-Grid sistemler sunan CW Enerji, Türkiye’de bir çok ilklere imza atarak adından söz ettirmiştir.

 

blank

İLKLERE İMZA ATTI
CW Enerji Türkiye’nin ilk Off-Grid kameralı trafik izleme sistemi, ilk Off-Grid sulama sistemi, ilk solar destekli solar aydınlatma sistemleri, ilk kompakt Off-Grid paket sistemleri (power pack), ilk güneş enerjili otobüs duraklarını oluşturmuştur. Münih’te Inter Solar fuarında Post Gazetesine açıklamalarda bulunan CW Enerji CEO’su Tarık Sarvan,” Almanya’da merkez ofisimizi Münih Garching’de hizmet vermek üzere açtık. Almanya’nın ve Avrupa’nın bir çok şehrinde satış temsilcilerimiz bulunmaktadır. Kendi ev ve iş yerlerinin çatılarına güneş enerji panelleri kurmak isteyenler bize müracaat ettiklerinde en yakın temsilcilerimize yönlendiririz. CW Enerji şu anda Avrupa’daki diğer panel üreticilerinden daha kaliteli daha uzun ömürlü ve metre kare başına daha fazla elektrik enerjisi üreten güneş panelleri üreticisidir. Şu anda yeryüzünde 400 aktif bayimiz mevcuttur. Üretim merkezimizde 800 personel ile 45 000 metrekare kapalı alanda birinci sınıf güneş enerjisi panelleri üretiyoruz. Yaklaşık kırk AR-GE mühendisimiz ile devamlı olarak bir üst enerji paneli üretimi yapmaktayız. Yenilenebilir güneş enerjisi teknolojisi çok hızlı ilerlemektedir. Bizde AR-GE mühendislerimiz ile bu sektörün gelişiminin öncülüğünü yapmaktayız. Bu da bizi sektörün en iyisi durumuna getiriyor. Bir Türk şirketi olarak endüstrinin öncülüğünü yapmaktan gurur duyuyoruz. CW Enerji olarak her şehirde yüzlerce sektöre, teknolojiye ilgi duyan kişiler ile çalışmak istiyoruz. Almanya’daki mühendislere ve firmalara çözüm ortağı olmak istiyoruz. Almanya genelinde bayilikler oluşturup sektöre disiplinli, teknik donanımlı, güvenli ve hızlı hizmet ağları kurmayı hedefliyoruz. Diğer hedefimiz de 2022 yılında on milyon Euro’luk ihracat yapmayı planlıyoruz” dedi.

 

blank

DÜNYANIN GELECEĞİ
Termal ve Hidro elektik santrallerinde katı yakıt santrallerinde ham madde sınırsız olmadığından dolayı mutlaka bir son yaşanacaktır. İklim değişikliklerinden dolayı yer üstü ve yer altı su kaynaklarında ve diğer katı yakıt ham maddelerinde belirsizlikler mevcuttur. Bütün bunlardan dolayı yenilenebilir güneş enerji panellerinin önemi bir kat daha artmaktadır. Yer yüzünde kullanılmayan ve atıl durumdaki boş arazilerinin üzerine vede bina ve çatıların üzerine yapılacak olan güneş enerji panelleri dünyayı karanlıktan kurtaracaktır. Sarvan ,”hiç elektriğin olmadığı dağ başı veya arazi gibi yerlerde taşınabilir seyyar bir elektrik paneli ile dilediğiniz yerde elektrik üretebilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Geleceği parlak olan güneş enerjisi panelleri sektöründe çalışmak isteyenler ve bu dalda kariyer yapmak isteyenler mutlaka bize CW Enerji’ye ulaşsınlar” dedi.

 

blank