HACAMAT VE ÖNEMİ

Biliyorsunuz ki ‘Korona Virüsü’ her alanı etkiledi. Sağlıklı bir vücuda sahip mi olmamız lazım. O zaman Peygamber Efendimizin çok önem verdiği HACAMAT yaptırılmasını tavsiye etmemek elde değil.
İslam’da hacamatın çok önemli bir yeri vardır. Resul-i Ekrem (s.a.a) HACAMAT konusunda çok sayıda hadis rivayet edilmiştir.
Örneğin; Resul-i Ekrem (s.a.a) şöyle buyurmuştur:
“Baştan yapılan hacamat ölüm dışında bütün dertlerin dermanıdır.”
“Miraç gecesi gökyüzünün yedinci katına çıktığım zaman yanımdan geçen bütün melekler bana dediler ki: Ey Muhammed! Hacamat yap ve ümmetine hacamat yapmalarını, çörek otu yemelerini ve… emret.”
“Cebrail bana hacamat yapmayı o kadar tavsiye etti ki hacamatın farz olduğunu sandım.”

DİNEN NE ZAMAN YAPILMALI?

Hacamat için en iyi gün Pazar, Pazartesi ve Perşembe günleridir.
Kamerî ayların ikinci yarısıdır.
Hacamat için en iyi mevsim, ilkbaharın başı, yaz mevsiminin başı ve sonbaharın başıdır.
Hz. Resul-i Ekrem (s.av.):
• Pazartesi günü ikindi vaktinden sonra hacamat olurdu ve hacamatçının ücretini buğday olarak verirdi. Buyurmuştur ki: “Pazartesi gününün sonunda hacamat olmak bedenden derdi çıkarır.”
• Kim ayın Salıya rastlayan on dört, on yedi ve yirmi birinci gününde hacamat olursa bir sene boyunca bütün dertlerinden ve baş ağrısı, diş ağrısı, delilik, cüzam, abraş hastalıklarından şifa bulur buyurmuşlar.
Geleneksel olarak hacamat Hicri ayın günlerine göre yapılır. Her ayda hacamat olunabilecek 4 gün vardır. Bu günler geçti mi diğer ay beklenmelidir. Hacamat gökteki ayın (HİCRİ) 17-19-21’inci günlerinde yapılır. Hacamat için en faydalı gün 17. gündür. Ayın 15’inden 21’ine kadar (Hicri ve tek günlerde) günlerde hacamat yaptırmak faydalıdır.

YAN ETKİSİ YOK

Unutulmasın ki ‘HACAMAT‘ yan etkileri olmayan, geleneksel bir tedavi yöntemidir.
Hacamat yan etkileri olmayan, uzmanca yapılması gereken bir doğal tedavi yöntemidir.
Hacamatın tedavi özelliklerini kısaca şöyle özetleyebiliriz:

1- Hacamat yan etkileri bulunmayan bir tedavi yöntemidir.

2- Hacamat her yaştaki insanlar için kullanılabilir.

3- Hacamat çok az araç-gereçle çok ağır ve yatalak hastalıkları tedavi edebilir.

4- Hacamat dinî bir emir olması sebebiyle büyük bir psikolojik etki gücüne sahiptir; bu nedenle tedavi seviyesi yüksek olmakla birlikte insanın Allah Teala ile irtibatının, kültür ve inançlarının güçlenmesine neden olur.

HACAMAT VÜCUDUN NERELERINE YAPILIR? :

Hacamat 5 yerden yapılır. 1) Başın ortasından, 2) Boyundan, 3) İki omuz arasından, 4) Kalçadan, 5) Ayaktan

HACAMAT YAPTIRMADAN ÖNCE NE YAPILMALI? :

48 saat boyunca hayvansal gıdalar yememesi gerekir. Hacamat öncesi aç olunmalıdır. Hacamat yaptırılacağı günden bir gün önce cinsel ilişki yaşanmamalıdır. Hacamat olan kimse o gün fazla su içmemelidir. Hacamat öncesi ve hacamat günü acılı, tuzlu ve ekşi yemek yemelidir.

FAYDALARI!

Hacamat, arabalardaki yanmış yağlar gibi bedendeki kirli ve kullanılmayacak durumda olan kanları dışarı çıkarma eylemidir. Bu kanlar zamanla sırtta ve bedenin diğer yerlerinde toplanır ve zamanla uygun şartlarda bedenden dışarı çıkarlar. Fakat beden bu işlevini çok geç yaptığı için bu kirli kanlar zamanla artar ve sağlığımızı tehdit etmeye başlar.

Hacamat daha çok hastalıkları önlemek için kullanılmakta olup savunma sistemini düzenlemek, kanın kimyasal ve hormon bileşiklerini düzenleme ve vücudun çeşitli hastalıklara bulaşmasını önlemek için otomatik sinir sistemlerini düzenlemek amacıyla yapılmaktadır. Fakat bazen baştaki sinir ve migren ağrılarını, yağ, kan şekeri, böbrek taşı ve safra kesesi taşı gibi hastalıkları tedavi etmek için de kullanılmaktadır.

Kireçleme, bel tutulması, baş ağrısı, eklem ağrısı, ödemi atar, boyun ve bel fıtığına bağlı ağrılarının giderilmesi hacamat faydaları arasındadır. Hacamat kas ve bağ dokusundaki esnekliği arttırır. Hacamat kasları gevşetip, kaslara kramp girmesini ve kulunçları önler. Yüksek tansiyonu düşürür. Beyin fonksiyonlarını güçlendirir. Vücudun kan üretimini destekler. Gözlere canlılık verir ve görme yeteneğini artırır.

En önemlisi gelecekte oluşması muhtemel rahatsızlıkları önler.

Biz de bu konuda size yardımcı oluyoruz.
Uzmanlık alanımız olan HACAMAT için bizi arayın detaylı bilgileri sizler ile paylaşalım.

Ben size bir telefon kadar yakınım. Arayın konu hakkında geniş bilgi vereyim.

Sinan Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı – Heilpraktiker,
İlk yardım eğitmeni – Erste-Hilfe-Lehrer

Benim ulaşım bilgilerim:
Naturheilpraxis Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı (Heilpraktiker / Osteopath) Sinan Erkin
Grabenstr. 9/1
71063 Sindelfingen

Tel: +49 7031 42 82 678
Fax: +49 7031 42 82 679
Mobil: +49 172 60 71 974
Mobil: +49 178 41 95 944
E-Mail: info@naturheilpraxis-erkin.de
Web: www.naturheilpraxis-erkin.de