HAİNLER TÜRKLERE SALDIRDI

Teröristbaşı Abdullah Öcalan için 9 Ekim’de Fransa’nın Strazburg kentinden yola çıkıp Avrupa’yı dolaşan PKK propaganda otobüsü, Belçika’nın Anvers şehrinde Türk vatandaşlarının yaşadığı Brederodestraat semtine girip bölgede yaşayanlara saldırdı.

Halil Uygun
ANVERS – Bölücü terör örgütü PKK hain yandaşlarının, vatandaşlarımızı yönelik tahrik girişiminin ardında iki grubun yumruklu kavgaya dönüştü. Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever’in bölücü hain PKK’lıları izin yürüyüşü vermesinin ardında bir otobüs içinde izin verilen alana gitme yerine Türk esnaflarının ve vatandaşlarımızın yoğun olduğu Brederodestraat caddesinde slogan eşliğinde vatandaşlarımızı tahrik eden hainler kötü emellerine ulaştılar. Brederodestraat caddesinde otobüs içinde PKK hainlerin sloganı karşısında vatandaşlarımız otobüsü durdurarak sözlü tartışmanın ardında yumruklu kavgaya tutuştular.

Çıkan olayda 4 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Yaralıların durumu iyi olduğu belirtildi. Olay yerine çok sayıda emniyet güçleri gelerek iki grubu birbirinden uzak tutmaya çalışmakta. Polis olayı neden olan otobüs içindeki 50 PKK yandaşını  gözaltına aldı. Brederodestraat ve çevredeki caddeler giriş ve çıkışlar kapatıldı. Ancak emniyet güçlerinin izin verdiği kişiler giriş ve çıkış yapabilmekte. Geçtiğimiz yıllarda da sık sık PKK hainleri Brederodestraat caddesinde de tahrik yaptılar ve merhum Türk Dernekler Birliği Başkanı Sedat Kaya’ya sopalarla saldırmışlardı. Vatandaşlarımız ise Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever’in PKK hainlerini ve sevenleri bir araya gelmeleri için izin vererek tatsız olayların çıkmasına öncülük ettiği bir kez daha görülmüş oldu.