Hamburg-Fenerbahçeliler; „Çocuklar üşümesin“ dedi

blank

Erdal Altuntaş – Nebahat Uzun
HAMBURG Fenerbahçeliler Derneği (HHFB) 20. yıl etkinlikleri kapsamında „Çocuklar Üşümesin – 2“ adıyla Bürgerhaus’da düzenlediği geceden elde ettiği gelirle Tunceli’deki ihtiyaç sahibi çocuklara yardım edecek. Örnek projeleriyle son yıllarda ses getiren derneğin gecesinde ünlü sanatçı Edip Akbayram sahne aldı. „İnanın çocuklar“ sloganıyla düzenlenen geceye halk da büyük ilgi gösterdi. Konseri izlemek ve yardım etmek için geceye gelenler girişte uzun kuyruk oluşturdu. Geceden elde edilen gelirin bir kısmı Tunceli’deki fakir çocuklar için haracanacak ve 1000 çocuk giydirilecek.

blank

Yardımlar Tunceli’ye gidecek
Erkan Erçin’in sunuculuk yaptığı gecede konuşan Başkan Mustafa Çömlek, Erzincan’a yaptıkları projeden sonra ikinci büyük sosyal sorumluluk projesini Tunceli’ye yapacaklarını belirterek „Projeye işverenlerimiz büyük ilgi gösterdi ve 1000 çocuğu giydirecek miktara geceden önce ulaştık. Duyarlı olan tüm işverenlerimize ve bu konserde salonu dolduran halkımıza teşekkür edieriz“ dedi. HHFB tarafından başlatılan proje kapsamında toplamda 409.762 TL mal olan Tunceli ve çevresinde yardıma muhtaç toplam 1.084 çocuğa yapılacak mont, bere ve atkı yardımını Aralık ayında bölgeye giderek dağıtmayı planladıklarını belirten Çömlek, Tunceli’ye götürecekleri yardımla ilgili „Çünkü okuma aşkı en fazla illerimizden olan Tunceli, üniversiteye en fazla öğrenci veren ve okumaya en fazla ilgi olan şehirlerimizin başında geliyor“ dedi.

blank

Kalbimin bir yanı Fenerbahçe atacak
12 yönetim kurulu üyesinin de 500’er avro katkı sunduğunu belirten Çömlek, „Başarı bireysel değil, ekip çalışmasıyla olduğunun en güzel göstergesi işte bu tablo“ diyerek yönetim kurulu üyelerini de sahneye davet ederek onurlandırıdı. Yardımların dağıtılmasına Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’un da katılması bekleniyor. Geceye CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da katılarak bir konuşma yaptı. Fenerbahçe stadının adının „Atatürk Stadı“ olarak değişmesi gündemde olmasını değerlendiren Başarır „Ben Galatasaraylıyım ama Ali Koç’a sempatim var. Heleki stadın adına Atatürk verilecek olması çok güzel bir düşünce. Bundan sonra kalbimin bir yanı da Fenerbahçeli olacak“ dedi.

blank

Gecenin sanatçısı Edip Akbayram alkışlarla çıktığı sahnede yaklaşık 1,5 saat kaldı. „Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz“ şarkısıyla konsere başlayan Akbayram „Aldırma gönül“ şarkısıyla konserini tamamladı. 25 yıl aradan sonra tekrar Hamburg’a geldiğini belirten sanatçı „Hamburg Fenerbahçe Derneğine, bu anlamlı gece için ve çocuklarımıza sahip çıktıkları için teşekkür ederim“ dedi. Konserin sonunda Başkan Mustafa Çömlek Edip Akbayram’a Fenerbahçe forması hediye ederken, minik çocuklar da sanatçıya çiçek verdiler. Yaklaşık 800 kişinin katıldığı konser coşkulu bir şekilde geçti.

blank

FENERBAHÇE GECESİNE BİLET KAZANANDILAR
Öte yandan gece için Post Gazetesi’nden bilet kazanan talihli okurlarımızdan Ali Işık, Nejla Sütçü, Hüseyin Salman, Yakup Cin ve Burçin Tatlıcı konseri Post’un konuğu olarak izleme hakkı elde ettiler.

blank