Hamburg Havalimanında „Tüm“ hizmetlerden yararlanın

Hamburg Havalimanında „Tüm“ hizmetlerden yararlanın

Erdal Altuntaş
HAMBURG – Almanya’nın Hamburg Havaalanı’nda yer hizmetleri veren Hamburg Transfers şirketi büyümeye devam ediyor. Yaklaşık bir buçuk senedir Terminal 2, geliş bölümünde hizmet veren Hamburg Transfers şirketi; güvenilir ve dürüst çalışmanın meyvelerini ikinci ofislerini açma teklifi alarak kazandı. Şirket sahibi Mehmet Tüm, “Hiçbir müşteriyi, uçak şirketini geri çevirmedik. Bir şekilde yardımcı olmaya çalıştık” ifadesini kullanarak yeni ofislerinin Terminal 2 giden yolcu bölümünde olduğunu söyledi. Hamburg Havaalanı yetkililerinin valiz saklama ofisini kendilerine vermek için karar verdiklerini belirten Tüm, “bu bizim için gurur verici bir durum. İşimizi iyi yapmak için büyük çaba sarfettik, bunu burada gösterdik ve bu durum sonucunda büyümemiz için önümüze bir fırsat geldi” diyerek 1 Nisan 2023 tarihinden itibaren valiz saklama ofisini (Gebäckaufbewahrung) faaliyete geçireceklerini söyledi.

‘Eleman sorunu yaşıyoruz’
Havaalanında eleman sorunu yaşadıklarını belirten Tüm, kimsenin çalışmak istemediğine değindi. Özellikle Türkiye’den eleman getirmek için çalışmalara başladığını belirten Tüm, “Devlet bana bunun biraz azını veriyor, neden çalışayım sözlerini çok duyuyoruz. Ancak insanlarımız şunu hesaba katmıyor. Uygun maaşlı çalışıp kendini geliştirip kendi şirketini kurduğun zaman bunun kat ve katını kazanabilirsiniz. Belki inanmayacaksınız ama ben mesleki açıdan sırf karın tokluğuna çok çalıştım. Demedim az yada çok. Çünkü işi çok sevdim öğrendim ve kendimi geliştirdim. İşini sevmek çok önemli. Eğer işini seversen ömür boyu mutlu olursun, istersen de çok daha iyi paralar da kazanabilirsin” ifadesini kullandı. Bütün çalışanlarına aynı seviyede olduğunu belirten Tüm, kim işi öğrenip kendi şirketini kurmak isterse buna yardımcı olacaklarını da belirtti.

‘Partnerlere de ihtiyacımız var’
İşini iyi yapan karakterli, vicdanlı ve dürüst partnerlere de ihtiyacı olduğunu belirten Tüm, “Bizler haftalık ödüyoruz. Bizim için günlük transfer yapan şirketler Cuma günü faturasını yazar ve aynı gün hesabına parası yatar” dedi. “Mietwagen konzesion” denilen yolcu taşıma şirket yetkisi ve P Schein denilen yolcu taşıma ehliyeti olan kişilerin kendilerine başvurmalarını isteyen girişimci, aynı zamanda valiz taşımacılığı için de transport şirketlerine ihtiyaç olduğunu söyleyerek, dürüstlüğün her zaman kalıcı bir eser olduğuna değindi. “Bir insanı bir kez kandırırsın, ikincisinde buna izin verirsen kanarsın” sözlerinin altını çizen Tüm, işini iyi yapmanın sonucunda büyük mutluluk ve kazanç olduğunu belirtti.

İşçi alımımız sürüyor
Başvuruların yazılı olarak yapılmasına dikkat çeken Tüm, “6 ay gibi deneme süresi geçtikten sonra çalışanlarımıza vereceğimiz kimlik kartı ile başta gümrüksüz satışlardan ve bir çok avantajlardan yararlanabilirler. Özellikle büro işlerinden anlayan, bilgisayar kullanmasını bilen, güler yüzlü, insan ilişkileri sıcak, Almanca ve ingilizce’ye hakim bayanlara ihtiyacımız var. Aynı zamanda P Schein olan şoförlere de ihtiyaç var. Başvurular için lütfen bewerbung@hamburg-transfers.de mail adresi üzerinden bize müracaat edebilirsiniz” dedi.