HAMBURG TÜRK BASIN BİRLİĞİ’NDEN ATAKUM BELEDİYESİ ZİYARETİ

Erdal Altuntaş – Hasan Akdoğan
Hamburg Türk Basın Birliği (HTBB) üyeleri Karadeniz’in incisi Samsun’a yaptığı inceleme gezisi kapsamında Atakum Belediyesi’ne de bir teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Samsun’un merkez ilçesi Atakumlu yetkililer ile belediye binasında bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede HTBB Başkanı Mehmet Atak, kendilerine yapılan destekten dolayı belediye başkan yardımcısı Dilek Çınar’a, teşekkür etti.

DİNAMİK VE ÇEKİCİ BİR KENT
Belediye binasında yapılan görüşmede Atakum ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hasan İpek’te hazır bulundu. Görüşmede Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının durumu başta olmak üzere, uyum süreci, ırkçı saldırılar, Türkiye’deki seçim süreci ve gurbette yaşayan vatandaşların oy hakkı gibi konular ele alındı. Atakum belediye başkanı Av. Cemil Deveci Ankara’da olduğu için görüşmeye katılamadı. Belediye başkan vekili Dilek Çınar Atakum belediyesi ile ilgili olarak HTBB üyelerini ağırladı.
Başkan yardımcısı Çınar yaptığı konuşmada, Atakum’un hızlı bir nüfus artışı aldığına dikkat çekerek, nüfusun 250 bine yaklaştığını ve bu nüfusun 45 bininin öğrencilerden oluştuğunu belirtmiştir.
Çınar konuşmasının devamında, „Atakum, Samsun’un diğer yerleşim bölgelerine nispeten daha düz bir alana yayılmış ve yeni yapılanan bir ilçe olduğundan şehircilik olarak ilçede daha planlı bir yapılaşma mevcuttur. Nüfusu hızlı bir artış göstermektedir. Atakum, Samsun’un nüfus artış hızı en yüksek ilçesi olmuştur. Bu gelişmeler, Atakum’un, sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel altyapısı güçlü, dinamik ve çekici bir kent olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Nüfusumuzdaki bu artış, yerel yönetim olarak bizlere daha çok çalışma azmi vermektedir. Karadeniz Bölgesi’nin gözde kenti Atakum, sürdürülebilir gelişim modeliyle örnek oluyor.” dedi.
GÖRÜŞMEYE VESİLE OLAN HULİSİ IŞITAN’A TEŞEKKÜR EDİLDİ
Hamburg Türk Basın Birliği başkanı Mehmet Atak’da belediye binasında yaptığı konuşmasında, Atakum belediyesine yapılan ziyaret için, b-Baskan yardımcısı Dilek Kaplan ve belediye meclis üyesi Hasan İpek’e teşekkür etti. Atak konuşmasının devamında „ Ayrıca Hamburg’da yaşayan Atakum Belediye meclis üyesi olan başarılı iş insanı Hulisi Işıtan’a da bu ziyarete vesile olduğu için teşekkürlerimizi sunuyoruz“ dedi. Görüşmenin sonunda HTBB Başkanı Mehmet Atak, Hamburg’u tabağını Dilek Çınar’a verirken. Dilek Çınar ise başkana Atatürk tablosu hediye etti.