Hamburg’da düğün fuarı

 

HAMBURG – Avrupa’nın en tanınmış tasarımcı ve dekorasyoncılarından olan Adjmal Omari tarafından Golden Event’de düzenlenen „2. Düğün Fuarı“ (Hochzeitsmesse) ilgi gördü.

 

Düğün sektörüyle ilgili birçok yeniliğin sergilendiği fuara daha çok Afgan ve Türkler damga vururken, sektörle ilgili olan çok sayıda ziyaretçi de fuarı gezdi.

 

Sadece 6 saat süren fuarda fotoğrafçılar, düğün davetiyecileri, kameracılar, pastacılar, düğünlerde  güvercin kiralayanlar, kemancılar, gelinlik mağazaları, kozmetikçiler, Catering firmaları gibi firmalar stand açtı. Omeri tarafından hazırlanan göz kamaştıran dekor masalar ise düğün yapacakların karar vermekte zorlanmasına neden oldu.

Her bütçeye göre tasarım ve dekor yaptıklarını belirten Omari, „İsteyene altın kaplama kaşık-çatal ve sandalyeli masalar, isteyene taze çiçekli masalar sunuyoruz. Özellikle Afgan aileler gösterişe ve lükse çok düşkünler ama herkesin bütçesine ve zevkine göre dekorumuz var“ dedi.

 

 

Salon sahipleri Aman ve oğlu Elias Nabi ise „Golden Event’de, Omari imzasıyla ikinci düğün fuarımızı yaptık. İlgi ve katılımdan çok memnunuz. Bu işi daha da geliştirip, sektördeki yenilikleri düğün yapacak insanlara duyurmaya devam edeceğiz. Böylece sektördeki işverenlerin ürünlerini tek merkezde tanıtmasına imkan sunmuş oluyoruz“ dediler. Fuara katılan Ava Dress firmasının sahibi Farah Ava Neiro, Invited Davetiyelerden Umeira Seifie ve Samira Aryubi gibi isimler de fuardan memnun şekilde ayrıldıklarını belirttiler ve „Yabancıların kültür ve düğünleri Almanlardan farklı olduğu için böyle bir ihtiyaç vardı. Burada hem ürünlerimizi hem de kültürümüzü tanıttık“ dediler.