Harbiden ARSLAN

Tamer Arslan
Erzurum’un İspir ilçesinden.
Ama Güney Almanya’nın Friedrichshafen şehrinde doğup büyümüş.
Güvenlik firması sahibi.
Konuşmayı fazla sevmiyor. Toplum içerisine çok fazla girmiyor.
Yani kendi halinde, ketum birisi.
Onu, PKK terör örgütü yandaşlarının Friedrichshafen şehrinde düzenlediği protesto mitinginde, tek başına düzenlediği karşı gösterisi ile tanıdık. Eline aldığı ses cihazı ile terör yandaşlarına “Türkiyem” türküsünü dinletip, polisin müdahalesine rağmen müziğini kapatmayıp, direnmesi ile gündeme gelmiş videosu ile gönüllerde taht kurdu.
Adeta, tek başına onlarca kişilik, ülkemize ve askerimize destek gösterisi ile görüntülenen videosu milyonlarca defa tıklayıp Türk medyasında dahi haber yapıldı.
Pek konuşmayı sevmeyen bu yiğit dadaş, gazetemize konuşmayı kabul etti.

O günkü durumu ve yaşadıklarını bize anlattı.
Nereden aklına geldiğini, endişelenip endişelenmediğini ve o an ki duygularını sorduk? Tamer Arslan: “öncelikle şunu söyleyeyim, memleketim ve bayrağım için canımı veririm. Benim için bu her şeyin üstündedir.  Böyle gösteri olacağını duyduğumda, kanun dışına çıkmadan neler yapabilirim diye düşündüm. Böyle bir fikir aklıma geldi. İstersem orada onlarca insan toplayabilirdim. Ancak, izinsiz toplu gösteriye dönüşebilir kanun dışına çıkıp haklı iken haksız duruma düşebilirdik. Tek başıma olduğumda kanun dışına çıkmadığını biliyordum. Yüksek frekanslı bir ses aleti bulup böyle ‘Türkiyem’ türküsünü dinletme şeklinde bir gösteri yapma fikri aklıma geldi. Bu aletlerimi alıp terör yandaşlarının gösteri yaptığı alana gelip müziği son ayara açtım ve dinlemeye başladım. Yanıma hemen polisler geldi ve müziği kapatmamı istediler. Bende direndim ve sebebini sordum. Bana göstericilerin rahatsız olduğunu söylediler. Bende onlara göstericilerin terör örgütünün sözde liderinin posterlerinin taşındığını, bunun yasak olduğunu ve bunları indirmelerini söyledim. Polislerde bana, onun yasadışı olup olmadığını bilmediklerini ve araştırdıklarını söylediler. Bende ısrarla o paçavraların yasak olduğunu ve indirilmesini müziğin sesini kapatmayacağımı söyledim. Bana terör yandaşları bu esnada saldırmak istedi. Ancak en ufak bir korkum yoktu. Böyle biraz mücadele ettikten sonra, ‘Türkiyem’ türküsünü kapatmadan oradan uzaklaştım. Bu durumu bir kardeşimiz görüntüye almış ve sosyal medyaya vermiş. Çok büyük ilgi gördü. Aslında ben bu amaçla yani şov amaçlı yapmamıştım. Alman devleti kanunen yasak olan terör örgütünün paçavralarına göz yumuyor. Bu kabul edilemez” şeklinde cevapladı.