HATİCE ANA DUALAR İLE UĞURLANDI

blank

Murat Pehlivan
ESSEN – Almanya’nın başarılı ve yardımsever iş adamlarından Bey Döner GmbH yönetmen kurulu başkanı Mustafa Sayın’ın 90 yaşında vefat eden annesi, birinci neslin emektarlarından Hatice Ana dualar ile memleketleri Ankara Şereflikoçhisar İbrahimbeyli Köyü’ nde defnedilmek üzere Türkiye’ye götürüldü.

 

 

blank

Almanya’nın Essen şehri DITIB Merkez Cami’sinde din görevlisi Yunus Akman’ ın Cuma namazı sonrası kıldırdığı cenaze namazına, iş, ve siyaset dünyasının yanısıra Sayın ailesinin bir çok seveni katılırken, Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, Essen Baskonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Fikret Arargüç Başkonsolosluk bazı personelleri de Sayın Ailesini yalnız bırakmadılar.

 

 

blank

Sosyal mesafe kuralları dahilinde, Cami ve çevresinin kapasitesini aşan cenaze namazında bir çok mümin saf tutamadı. Cenaze namazı sonrası ailenin sevenleri aileye taziyede bulundu.

 

 

blank

 

 

Post Aktüel Gazetesi olarak merhume Hatice Ana’ya Allah’tan rahmet, başta oğlu Mustafa Sayın olmak tüm ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemiller diliyoruz.

 

blank