HAYDİ ALARA’YA UMUT OLALIM!

blank

Kâmil Yılmaz
MANNHEİM – Şanlıurfa’da Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip1 hastası olan 21 aylık Alara Şahbaz’ın tedavisi için zaman daralıyor. Alara bebeğin tedavisi için haziran ayına kadar 1 milyon 800 bin Euro toplanması gerektiğini belirten anne Güler Şahbaz, başlattıkları kampanyalar ile sadece paranın yüzde 75’ini toplayabildiklerini kaydetti. Alara bebek için zaman daralırken, dünya çapında başlatılan kampanyalarda hâlâ yeterli miktarda paraya ulaşılamadı. Çocuğunun tedavisi için sesini duyurmaya çalışan anne Güler Şahbaz, bebeği için hayırseverlerden yardım bekliyor.

“TADAVİ İÇİN 1 MİLYON 800 BİN EURO GEREKİYOR”
Bebeğinin yaşaması için başlatılan kampanyalara destek verilmesini istediğini belirten anne Güler Şahbaz, “Alara’nın şu anda hastalığından dolayı SMA N geni eksik, SMA 1 geni yapay olarak enjekte ediliyor. Alara bu tedaviyi aldığında hastalığı kalıcı olarak duruyor ve kas erimesi artık bitiyor. Bu tedaviden sonra bizim ilaç almamıza gerek kalmıyor. Zaten ilaç yüzde 90 etkili oluyor” sözlerine yer verdi.

“BEBEĞİMİ KAYBETMEK İSTEMİYORUM”
Alara’nın yaşaması için Dubai’deki ilacı almaları gerektiğini belirten Şahbaz, “İlaç iki yaşın altındaki çocuklara uygulanıyor. Şu anda Alara, 21 aylık ve bizim haziran ayına kadar süremiz var. Biz hastanelerle görüştüğümüz zaman bize dediler ki haziran ayı geldiğinde biz parayı hesabımızda görmek istiyoruz yoksa tedavi şansınızı kaybediyorsunuz dediler” şeklinde konuştu.

Bütün ünlülerimize, iş adamlarımıza, bütün halkımıza herkesin bize yardımcı olmasını istiyorum. Çünkü çocuğumu kaybetmek istemiyorum. Zamanımız çok kısıtlı haziran ayına kadar az bir süremiz kaldı. Süremiz dolmadan bu parayı toplamamız gerekiyor. Bu konuda Avrupa’daki gurbetçi kardeşlerimizde de yardımlarını bekliyorum” şeklinde konuştu. Yardımların Paypal üzerinden https://www.paypal.com/pools/c/8wwLt8JkFi
Veya Alıcı: Ersel ŞAHBAZ (Babası), TÜRKİYE FİNANS, TR840020600349042673590001, Açıklama: Alara’nın Kahramanları hesabına yapılabileceği belirtildi.