HAYDİ MİNİK FURKAN’A DESTEĞE

SMA hastası Furkan Demir, yardımlarınızı bekliyor

Kâmil Yılmaz
GRÜNSTADT – Adana’da SMA hastası 2 yaşındaki Furkan Demir’in annesi Emine Demir, 13 kilonun altındaki bebeklere uygulanan tedavi yöntemi için açtıkları kampanyaya destek istedi.

LÜTFEN UMUDUMUZU YEŞERTİN
Merkez Yüreğir ilçesi Akarcalı köyünde yaşayan Mustafa Demir ile Emine Demir çiftinin çocukları Furkan bebek, henüz 9-10 kilogram civarında. Anne Emine Demir, “Furkan’ın 13 kilograma ulaşmasına 3 kg. kaldı. Ben de evladımın o tedaviyi olmasını istiyorum. Olmayacak bir şey değil. Lütfen umudumu yeşertin. Ben de Furkan’ın yürüdüğü günleri görmek istiyorum. Yutkunabildiği, cihazsız yaşadığı günleri. Bir anne düşünün; evladı kilo almasın da tedaviye yetişebilsin diye yedirmek bile istemiyor” dedi.

FURKAN’I KAYBETMEK İSTEMİYORUM
Vatandaşlardan kampanyaya destek isteyen Demir, “Neredeyse her hafta birileri gidip tedaviyi tamamlıyor. Furkan’a nefes olun, az çok demeden bize yapacağınız destek çok önemli. Hepsi bizi tedaviye yaklaştıracak, diğer bebeklerimiz de azlarla çok yapıp gittiler. Kampanyamız aylardır sürüyor ilerleyemiyoruz. Yavrumun son 3 kilosu kaldı. Oğlumun yaşamasını, dışarıya çıkıp oksijeni rahatça göğsüne doldurabilmesini bunu tek başına cihazsız yapmasını istiyorum. Furkan’ı kaybetmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

TEDAVİ İÇİN 2,4 MİLYON DOLAR GEREKİYOR
SMA hastası olan ve Adana’da yaşayan 2.5 yaşındaki Furkan Demir’in Macaristan’daki gen tedavisi için 2,4 milyon dolar (2,1 milyon Euro) gerekiyor. Kas kaybı ile zayıflığına yol açan Spinal Musküler Atrofi (SMA) hastalığı teşhisi alan Furkan Demir, yaşam mücadelesi veriyor. Minik Furkan, otururken, yemek yerken hatta uyurken bile zorluk yaşıyor. Ailesi bebeklerinin hayata tutunabilmesi için yoğun çaba sarf ediyor.

ALMANYA’DA DA KAMPANYA BAŞLATILDI
Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletindeki Grünstadt kasabasında da Furkan Demir için yardım kampanyası başlatan Demet Ünal, şu ana kadar Paypal aracılığı ile 16 bin Euro, Gofundme aracılığı ile yaklaşık 7 bin 500 Euro para toplandığını belirterek, “Minik Furkan zamanında tedavi edilmezse bu hastalık tüm kasların parçalanmasına ve maalesef ölümüne neden olacak. Tek çözüm, Novartis’in (Avexis) en pahalı ilacı olan 2 milyon 132 bin Euro değerinde bir ilaç. Geçmişte bu yüksek miktarı birkaç kez toplamayı başardık, eminim bu sefer tekrar yapabiliriz. Tüm hayırseverleri kampanyaya destek vermeye çağırıyorum” dedi.

Furkan’a yardım etmek isteyenler için Paypal bağış bilgisi şöyle;

https://www.paypal.com/pools/c/8uSvJloody

Gofundme’den bağış yapmak isteyenler için;

https://www.gofundme.com/f/furkan-demir