HAYDİ SAĞLIK FUARI’NA

Gülden Bayram Kılıç
MÜNİH- T.C. Medical Point Genel Müdürü Tuncay Yıldırım 1 Ekim’de gerçekleşecek Sağlık Fuarı etkinliği için basın mensuplarını ofislerinde ağırladı. Kamu oyunu bilgilendirmek üzere T.C. Medical Point şirketi yöneticisi Tuncay Yıldırım, Proje Sorumlusu Gülşen Dural, 1 Ekim 2023 pazar günü düzenleyecekleri Sağlık ve Estetik Fuarına katılacak olan Türkiye’den Kayseri Huma Hastanesi Yönetim kurulu başkanı Op. Dr. Erşad Batmaz, Huma Hastanesi Genel Direktörü Avukat Feride Hande Gemici, OP. Dr. Ahmet Emin Mutlu, İzmir’den Estetik Plastik Cerahi Opr. Dr. Çağhan Beltekin ve T.C Medical Point Medya Tasarım Departmanı ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Gürgen ile birlikte bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Uzman doktorlar alanlarında yaptıkları ve yapacakları projelerini tanıttılar ve 1 Ekim’de herkesi fuara davet ettiler.

 

TEK KURUMUZ
Yıldırım, ”Sağlık Turizmi alanında bir ilke imza atarak TC Medical Point Danışma merkezimiz haziran ayında hizmete açtık. Sağlık Turizmi Hizmetleri ofisimiz Fritz-Hommel-Weg 4, Münih adresindedir. T.C Sağlık Bakanlığı ve T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmış tek kurumuz. Şu an için devlete bağlı olan dünya çapında benzeri olmayan tek kurumuz. Türkiye’den uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi olan devletimize üst mertebe kayıtlı olan kurumların üyelik yapabileceği bir kurumuz. Devletimizle iç içe çalışıyoruz. Hedefimiz vatandaşlarımıza olduğu gibi yabancı uyruklu vatandaşlarında Türk doktorlarımızın bilgi, yetenek ve donanımlarından faydalanmalarını sağlamak. Yaptığımız projelerle devletimize birim desteği sağlayacağız. Sağlık turizmi sadece estetik cerrahisi olarak düşünülmesin biz T.C. Medical Point olarak Diabet, Göz, Diş sağlığı, Kadın Hastalıkları gibi tüm hastalıkların tedavisi yapılabilmesi için uzman kurum ve kuruluşları bünyemize alıp hizmet veriyoruz” dedi. Münih ofisinden sonra Londra ve Dubai şubeleri takip edeceği, 2024 yılından itibaren Hamburg, Berlin Stuttgart, Frankfurt, Köln, Düsseldorf şubelerinin açılışının ardından Amsterdam, Paris, Viyana şubelerimizi açmayı planladıklarını açıkladı. Yıldırım, sağlık soru ve sorunlarınız da birlikte çalıştığımız alanlarında uzmanlaşmış klinik ve doktorlarımız ile görüşerek fikir edinebilir, kısa, orta ve uzun vadede sağlık planlaması için sizleri ofisimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız” dedi. Ayrıca ameliyat sonrası için ‚”komplikasyon sigortası” yaptırarak ameliyattan sonra beş yıl Almanya’daki doktorlara gidilebilmesinin müjdesini verdi. Aynı zamanda ameliyat masrafları için de kredi kuruluşları ile çalıştıklarını da belirtti.

AÇIK DAVET
Sağlık ve Estetik Fuarı 1 Ekim 2023 Pazar günü, saat 9:00 – 19:00 aralığında, Ständlerstr. 20 adresinde MVG Müze Salonu’nda gerçekleşecek. Fuara gelen misafirler fuara katılım sağlayacak yüzün üzerinde değerli uzman doktorlar, sağlık sektöründe hizmet sunulan en son teknolojik yenilikler, tedavi yöntemleri, sigorta ve kredi olanaklarından yararlanmak üzere bilgi alma fırsatlarını elde edecekler. Fuar’da sağlık hizmetleri alanında akla gelen tüm sorular tedavi yöntemleri, tedavi süreci öncesi ve sonrası olmak üzere yanıt bulacak. Yıldırım, Fuara ücretsiz girildiğinin altını çizerek, sizin sağlığınız için uzman doktorlarımız ile hizmet vermekten onur duyacaklar diyerek sözlerini noktaladı.