HAYIRLI OLSUN

 

Murat Pehlivan
KREFELD – Almanya’nın Duisburg Marxloh semtinde Türk gençlerinin arasında yetişen ve Türkçe ‘ye neredeyse bir Türk gibi hâkim olan Fas’lı Abderahim (Abdi) Duisburg’un blankMeiderich semtinden sonra 2. Şubesini de Krefeld şehrinde açtı. Krefeld’li hamburger severler helal hamburger’i Carl-Wilhelm-Straße 28’de ki ferah ve geniş mekânın yanı sıra dışarıda kurulan sabit çardakta, temiz havada da yiyebilecekler.

HELAL VE TAZE
Geçen yıl açtığı R’N BEEF markası ile kısa sürede hamburger severlerin gönlünde tahta kuran Abderahim Achahbon işin sırrının ise kıymasından tüm malzemesine Helal ve taze hamburgeri müşterilerine sunmalarının olduğunu ifade etti. Abderahim Achahbon, sadece hamburgerlerin değil meyve sularının da taze olduğunun altını çizerken, taze, anında hazırlanan Waffle gibi yiyecekler ve yaş pasta turu tatlılar ile de konsepte ek yiyecekler kattıklarını belirtti.

 

blank
İşletme sahibi Abderahim Achahbon, “Elhamdülillah Müslüman’ım. Gençlerimiz, bende dahil, zamanında hamburgerin eşsiz tadı için McDonald’s gibi mekanlara akın ediyorduk. Oranın helal olup-olmadığı malum. Allah’ın emirlerine uymak, helal hamburger yemek isteyen gençlerimizin bu taleplerine neden biz cevap vermiyoruz diye kafa yorup, bir yıl önce doğup büyüdüğüm şehir olan Duisburg’ta Meiderich semti işlek caddesi Von der Markt 83 numarada ilk mekanımızı açtım. Gençlerimiz helal olduğu için maşallah çok ilgi gösterdi. Tabi kaliteli ve temiz hizmetimiz ile Alman dostlarımız başta olmak üzere diğer ulusların insanlarını da çekmeyi başardık. Allah’a şükürler olsun’.

 

blank

İÇERİK BELİRLEME MÜŞTERİ’DEN
Hamburgerleri hakkında bilgiler veren Abderahim Achahbon, “Hamburgerleri sipariş ederken önünüze menü kartı geliyor. Onun içine gelecek içeriğe kendiniz karar veriyorsunuz. Tabi yanında özel patates kızartmamız, acılı-acısız özel soslarımız da oluyor.

 

blank

KENDİMİ TÜRK GİBİ HİSSEDİYORUM
Son olarak Türklerin yoğun yaşadığı semtte doğup, büyüdüğünü ifade eden Abdi “Türk gelenekleri, kültürü ve dili ile büyüdüm. Türkçe öğrendim. Çok güzel dostluklar kurdum. Allah’a ne kadar şükretsem azdır. Sizin aracılığınız ile tüm Türk dostlarıma “iyi ki varsınız, iyi ki sizin ile birlikte yaşantıma yön vermişim” duygularımı paylamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

blank

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı