Heilbronn’dan Afrin operasyonuna destek

Selahattin Özdemir
HEİLBRONN- Almanya’daki Türklerden Zeytin Dalı Harekatı’na destek. Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla çok sayıda Türk, Almanya’nın Heilbronn Şehrinde bir araya geldi. Almanya’nın Heilbronn ve çevresinde yaşayan Türkler, Afrin’deki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’na destek gösterisi düzenledi.

Bayrağını al gel!
Heilbronn’da Vatan Askerimiz için toplanıyoruz sloganı ile toplanan yüzlerce insan Heilbronn Kiliansplaz’da “Zeytin Dalı Harekatı” bildirisini Türkçe ve Almanca okudu. Kuran’ı Kerim tilaveti ve İstiklal marşının okunmasından sonra konuşmalara geçildi.Organize eden Türk gençlerinden Şengül Çakmakçı ve Nesrin Havva  yaptıkları ortak açıklamalarda şunları söylediler; Bu harekatın, Türkiye’nin sınırlarında oluşturulmak istenen terör koridorunu bertaraf etmek üzere başlatıldığı kaydedilen bildiride, harekatla bölge halkı üzerindeki terör örgütlerinin baskısına son verilerek bölgede huzurun yeniden tesis edilmesinin amaçlandığı vurgulandı. TSK’nin sivillerin hayatına azami dikkati gösterdiğine duyulan inancın belirtildiği bildiride, şu ifadelere yer verildi: “Türk Silahlı Kuvvetlerinin gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı basından bu yana müttefik ve komsu ülkelere gerekli bilgilendirme yapılarak, şeffaf bir şekilde yürütülmüştür. Amacı huzur, barış ve güvenlik olan bu operasyonun uluslararası toplum tarafından desteklenmesini talep ediyor, teröre karsı Türkiye’nin ve masum bölge halkının yanında olunmasını zaruri görüyoruz.” denildi. Afrine destek eyleminde Heilbronn’da bulunan TSK,  cami kuruluşlarından yöneticiler, iş adamları bir araya gelerek Afrin operasyonuna destek verdiler. Eylemin yapıldığı alanın yanında toplanan Gurbetçilerimiz de dev bir Türk Bayrağı açtı ve sloganlarla Afrin operasyonuna destek oldu.
“En büyük asker bizim asker, şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı atan gurbetçilerimiz, terör yandaşlarının sesini bastırdı.Gösteriden sonra havaya Türk Bayraklı Balonlar uçuruldu. Gösteri olaysız şekilde dağıldı. Gurbetçilerimizin eylemine Almanya’da yaşayan Suriyeliler de destek verdi.