HELAL ARGETA, SOFRALARIN YENİ LEZZETİ

Avrupa’nın en büyük et ve tavuk sürme markası Argeta, Türk tüketicisine helal içerikli ürünlerle ulaşıyor.

 

 

MANNHEIM – Tavuk sürmesi çeşitleriyle Avrupa genelinde satış grafiğini her yıl yükselterek devam ettiren Argeta, özellikle Türk süpermarketlerinde Ramazan aylarında daha yoğun ilgi görüyor. ”Argeta sür, Ramazan geleneği hep sürsün” sloganıyla helal tavuk sürmelerini Türk ve müslüman tüketiciyle buluşan Argeta, özellikle sahurda hafif, doyurucu, sağlıklı ve lezzetli bir atıştırmalık olarak tüketiciler tarafından severek tüketiliyor.

 

 


İftar sofralarında ise pidenin ya da ekmeğin üzerine sürülerek farklı tariflerde pratik aperatif menüleri olarak hazırlanabiliyor. Ailece çok sevilen ve tüketilen Argeta sürmeleri, özellikle evde pratik sunumlar, hamur ürünlerinde farklı lezzet oluşturmak isteyen kadınların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Helal içerikli 4 farklı tavuk ürünü bütün Türk marketlerinde satışa sunan Argeta’nın sade, baharat soslu, harissa soslu ve çocuklara özel çeşitleri bulunmakta.

 

Ürünlerin Türk ve müslüman tüketicilerden ilgi görmesinin en önemli sebepleri arasında; islami usullere uygun helal içerikte üretilmesi, pratik, lezzetli atıştırmalık olarak görülmesi, kolay açılan kutusu, palm yağı, gluten, yapay tatlandırıcı, renklendirici ve koruyucu katkı maddelerin kullanılmamasıdır. Buna ek olarak az tuzlu, doğal baharatlar ve bitkisel yağlar kullanılması ürünün talep görmesini sağlayan etkenler arasında. Kahvaltı, ara öğün ve akşam yemekleri için harika bir aperatif olarak rağbet gören Argeta tavuk sürmeleri, seperatör etlerden değil, özenle seçilmiş kaliteli etlerden üretilmekte.

Atlantic Grup tarafından oluşturulan Argeta, 1964 yılında başlayan hikayesiyle et, balık, sebze içeren çeşit ve lezzet yelpazesini genişleterek bugüne kadar geldi. Argeta, başarılarının temelini, ürünlerine olan güvene ve marka bilinciyle oluşturduğu
mesajların tüketiciler tarafından benimsenmesine dayandırıyor. Kampanyalarında tüketiciyle duygusal bağı başarıyla yakalayan marka, geçtiğimiz yıl Nielsen araştırma şirketinden Avrupa’nın 1 numaralı et ürünleri ünvanını da aldı. Bu ürünü marketten satın alan, deneyen tüketicilerin kahvaltı ve ara öğün sofralarından eksik etmediklerini, evde, okulda, işte, seyahatte, vazgeçemedikleri lezzet olduğunu söylemeleri ortak yorum olarak ön plana çıkıyor.