HELAL OLSUN SANA TALHA

13 Yaşındaki Talha Almanya’da canlı Yayında 12 saatte Kuran-ı Kerimi Ezberinden okudu.

 

MURAT PEHLİVAN
KÖLN – İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Düsseldorf Bölgesi Hafızlık Okulu öğrencisi M. Talha Kurt az görülür bir başarıya imza atarak yarım günde Kuran’ı Kerimin tamamını ezberinden okudu. Duisburg Mevlana Camiinde hafızlığını tamamlayan 13 yaşındaki genç hafız M. Talha Kurt önceki gün (10 Nisan 2021) Almanya’nın Köln kentinde bir TV kanalında sabah 9:00’da başladığı Kuran’ı Kerimi akşam namazına kadar baştan sona ezbere okuyarak canlı yayında hatmetti. Almanya’da geçtiğimiz akşam yaşanan başarı bir gecede on binlerce beyeni binlerce paylaşım alan sosyal medyada geniş yer aldı.

 

 

blank

GENEL BAŞKAN MAKAMINDA KABUL ETTİ

İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün hafız M. Talha Kurt’u hocası Talip Toklu ve babası Mehmet Kurt’u makamında kabul ederek hepsini ayrı ayrı tebrik etti. Ergün ayrıca hafızlık kursu öğrencisi Talha’nın başarısından dolayı sosyal medyadan yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “Wanheim Cemiyetimizde yetişen, Duisburg Mevlana Camimizde hafızlığını tamamlayan genç hafızımız Muhammed Kurt bugün Camia TV ekranlarında, tek bir gün içerisinde Kur’ân-ı Kerîm hatmini ezberden tamamlayarak hepimizi mest etti. Yavrumuzu, ailesini ve onu yetiştiren hocaları yürekten tebrik ediyorum. Allah sayılarını artırsın.”Dedi.

AVRUPADA DOĞAN 270 ÇOCUK HAFIZLIK DİPLOMASINI ALDI

Hafız M. Talha Kurt’un yetiştiği islam Toplumu Milli Görüş Düsseldorf Bölge Başkanı Bayram Kılıç “Bu gece tüm Avrupa’nın şahid olduğu gibi Mevlana Hafızlık Kursu Muhammed Talha KURT yavrumuz belki Avrupa’da ilk defa yaşanan, Sabah 9 da başladığı ezbere okumasını akşam ezanına kadar canlı yayında okuyarak Kuran’ı Kerimi Hatmetti. Talha yavrumuz Hafızlıkta olduğu gibi öğrenim hayatındada gittiği Gymnasium okulundada başarılı bir yavrumuz. Hocası Talip Toklu beye ailesine teşekkür ediyorum Rabbim sayılarını artırsın. Düsseldorf bölgemizde hafızlık çalışması yapan 98 öğrencimiz var. Tüm Avrupa’da ise 1490 öğrencimiz hem okullarına gidiyor hemde hafızlık çalışıyorlar. Şu ana kadar İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı olarak Avrupada doğup büyüyen 270 tane kız ve erkek evladımız hafızlık diplomasını aldılar.” Dedi.

blank