HELAL olsun size

blank

Murat Pehlivan
DUİSBURG- Almanya’nın Duisburg şehrinde ikamet eden organizatör Halil Zengin’in önceki yıllarda Bingöl ve Bayburt engellileri için yaptığı yardım kampanyası ve gecesini bu yıl Trabzon Engellileri için Duisburg Akkurt Düğün Salonunda yaptı.

Hanife Baykal’ da katıldı
Geceye Engelliler için önemli çalışmalara imza atan ve Türkiye’ de 70, yurt dışında 6 şubesi olan Türkiye Beyaz Ay Derneği İstanbul şube başkanı Hanife Baykal’ da katıldı. Duisburg Trabzonlular Derneği’ nin desteği ile yapılan geceye Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile ve Sosyal Politikalara Ataşesi Raci Mazı ve Ataşelik görevlisi Harun Kandemir’ de iştirak etti. Ayrıca Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar, Uyum Bakanlığı Müsteşarı Eski Müsteşarı Zülfiye Kaykın’ da davete iştirak ettiler.

Derneklerden yoğun ilgi
Kuzey Ren Vestfalya’ da faaliyet gösteren Ankaralılar Derneği adına Başkanı Halil Yalçın, Mülheim Giresunlular Derneği adına Başkan Aydın Petekçi, Duisburg Giresunlular Derneği Başkanı Barış Gül adına yönetim kurulu üyesi Orhan Dural, Kapadokya Derneği adına Başkan Mümin Uluç, Bielefeld’ten El Ele Engelliler Derneği Başkanı Dursun Karabel, Türk-Alman Yardımseverler Derneği adına Necmiye Öztürk ve Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu gibi bir çok dernek temsilcileri ilgi gösterirken vatandaşlar yeteri kadar ilgi göstermediler. Gecede konuşma yapan Halil Zengin, gelen ve destek olan herkese teşekkür ederken, elde edilen gelirlerin en kısa zamanda yerine ulaştırılacağını söyledi. Duisburg Trabzonlular Derneği Başkanı Cemalettin Küçük ise, böyle anlamlı ve önemli gecede yanlarında olanlardan Allah razı olsun ifadelerini kullandı. Duisburg Belediye Başkanı Erkan Kocalar’ da bu tür yardım gecelerinde olmaktan mutluluk duyduğunu belirtip, başta Halil Zengin olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti. Beyaz Ay Derneği İstanbul şube başkanı Hanife Baykal ise Turkiye’ den selam getirdiğini söyleyip, Duisburg’ ta dernek çalışmaların başladığının müjdesini verdi. Gecenin müzik bölümünde ise Türkiye’ den Taner Eyüpoğlu ile birlikte ücret almadan türkülerini engelliler yararına seslendiren Yılmaz Çelik, Ünal Çalık, Neco, Hakan Yıldırım, Serdar Bıyıklı, Şerif Topal, Bahadır Aslan, Sezer Küçük,Ayhan Öztürk, Nazmi Yoldaş sahne aldı. Mülheim ve çevresi karadeniz folklor ekibi de horonları ile renk kattılar.

Yardımseverlere Plaket
Moderatörlüğünü televizyon yapımcısı ve sunucusu Mümin Uluç’ un yaptığı ödül bölümünde, maddi destek veren iş adamlarına ve manevi destek veren sanatçılara ise günün anısına plaketler takdim edildi. Plaketleri Eski Uyum Banlığı Müsteşarı Zülfiye Kaykın, Belediye Başkanı Erkan Kocalar, Beyaz Ay Derneği İstanbul şube başkanı Hanife Baykal takdim ettiler.
Plaket takdiminin ardından salonda bulunan engelli vatandaşlarımız, İlknur Uludağ, Serap Kaşıkçı, Hüseyin Topal ( Maçkalı Hüseyin) Murat Çeliktaş, Mehmet Ay, Enis Uzun ile birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çekinildi.