HERNE’DE İLK VE TEK ÇİĞ KÖFTECİSİ AÇILDI

 

Murat Ali Blach
HERNE – Almanya’nın HERNE kentinde yaşayan, Zonguldak Kdz.Ereğli’li gurbetçi Asım Ünlü, Türk mutfağının sevilen ve aranılan lezzetlerinden çiğ köftenin Herne’de olmadığını keşfedince girişimci zekâsı ile çiğ köftede marka olmuş olan “King of Çiğ Köfte” ile anlaştı.  Girişimci Asım Ünlü müşterilerine “Kendine özgü lezzeti ile herkesin beğenisini kazanmış olan King of Çiğ Köfte’yi Herne’ye kazandırdık. Eylül ayının 8’inde işletmemizi açtık. Artık çif köfte yemek için Adıyaman’a gitmeye gerek yok, bize gelsinler. Tüm Herne’ye ve çevresine hizmet veriyoruz” dedi.

2005’te Almanya’ya gelen Asım Ünlü, King of Çiğ Köfte’yi Herne”ye kazandırmanın gururunu yaşıyor. Eşi Elif Ünlü’de annelik izninde olması vesilesi ile kendisinin en büyük destekçisi olmuş. Çiğ köfteyi farklı sunumları ile dikkati çeken King of Çiğ Köfte markanın hakkını veriyor. %100 Helal ve vegan ürünlerden yapılan çiğ köfte normal sunum, dürüm, aile porsiyonu ve burger çiğ köfte seçenekleri ile müşterilerin beğenisini kazanmış.

 

 

Ayrıca Türk Kahvesi, Sigara Böreği, Kısır, Sarma ve günlük olarak değişen pasta çeşitleri bulunuyor. Çiğ köftenin kralı öğrencileri de unutmamış. 10. dürümü alan öğrenciye 11. dürüm işletmenin ikramı olarak ücretsiz veriliyor.   İşletmeyi ziyaretimiz sırasında BIG Parti NRW Teşkilatlanma Başkanı Şaban Özbek’de ailesi ile birlikte işletmeye hayırlı olsun ziyaretine geldiler ve işletmeciler Elif ve Asım Ünlü’yü girişimciliklerinden dolayı tebrik ettiler.

 

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: