HİZMET ÖDÜLLENDİRİLDİ

blank

Ertan Pehlivan
HEİLBRONN – Heilbronn Büyükşehir Belediye Başkanı Harry Mergel, yeni yıl resepsiyonunda yüze yakın sosyal dernek yöneticilerine yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, birer plaket verdi. Heilbronn belediye sarayında düzenlenen törende, slayt gösterileriyle katılımcılara Heilbronn’un geçmişi ve hikayesi izletildi, çeşitli müzikal etkinlikler yapıldı.
Cemiyet ve dernek olarak yapmış oldukları; uyuma katkı, fedakar ve başarılı çalışmalarından dolayı;
Heilbronn DİTİB Merkez Camii Başkanı Erdinç Altuntaş ve II. Başkan Ahmet Çetinel, Heilbronn Türk kadınlar derneği olarak ; Fatma Ateş, Leman Şentürk, Kadriye Horasanlı, Hülya Cebeci, Feride Arıkcan, Mürşide Yurdasever, Seval Olcay, Nezahat Kalkan ve Milli Görüş Gençlik kolları bu yıl ödüle layık görüldü.
Belediye Başkanı Harry Mergel; eğitim ve uyum adına yapılan çalışmalara vurgu yaparak, Türk dernek temsilcilerini tebrik ederek gönüllü yöneticilere günün anlam ve önemini simgeleyen birer plaket takdim etti.
Tören sonrası memnuniyetini dile getiren Erdinç Altuntaş, “Bu bir gönül hizmetidir. Çalışmalarımızı gelecek adına planlıyor, kültürümüz ve uyum üzerine kuruyoruz. Tabiki bunları bulunduğumuz toplumdaki insanlara anlatarak, öğreterek, önyargıları ortadan kaldırarak yapıyoruz” dedi.