Huysuz Stuttgart’ta sahlenecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 20 kişilik dev kadrosuyla Almanya’ya geliyor. Huysuz Karadeniz Giresunlular BW Derneği tarafından organize edilen tiyatro gösterimi 6 Nisan’da Kornwestheim’da sahnelenecek. Engin Alkan’ın yönettiği ve Mehmet Özgür’ün rol aldığı Huysuz Müzikal Tiyatro Kornwestheim dışında Almanya’nın birçok şehrinde sahnelenecek.

Mustafa Karaman
STUTTGART- Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Avrupa turnesine çıkıyor. Yirmi kişilik dev bir kadroyla sahnelenen “Huysuz” isimli oyun Avrupa’nın farklı kentlerinde olduğu gibi Almanya’nın başta Stuttgart, Nürnberg ve Berlin olmak üzere sekiz şehirde ‘Perde’ diyecek. Karadeniz Giresunlular BW Derneği de Kornwestheim’de iki perdelik Huysuz adlı Müzikal Tiyatro oyununu seyircilerin beğenisine sunacak. Kısa adı TGBW olan Baden-Württemberg Türk Toplumu da bu tiyatro oyununu destekliyor.

MUHTEŞEM KOMEDİ
Stuttgart yakınlarında bulunan Kornwestheim şehrinde Stuttgarterstr. 65 numarada bulunan Das-K adlı Kültür ve Kongre Merkezi’nde 6 Nisan’da Cuma günü saat 20.00’dan itibaren sergilenecek olan müzikal oyun tanıtıldı. Oyunla ilgili bilgi veren Karadeniz Giresunlular BW Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz, Huysuz adlı müzikal tiyatro sahnesini Stuttgartlılara taşıyacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, muhteşem bir müzikal komedi ile izleyenlerin karşısına çıkacağını belirten sanatseverlerin mutlaka izlemesi gereken muhteşem bir komedi müzikal tiyatrosu olduğunu ifade etti. Sosyal yaşamı bir nebze de olsun renklendirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Cevat Öksüz, “Biz bu tiyatroyla gurbetteki insanlarımızı sanat ile kucaklaştırıyoruz. İzleyicileri kahkahaya boğacak, hareketli ve mizah dili yüksek bir komedi olan Huysuzu seyircilerin ayaklarına getiriyoruz. Bu oyunu kaçırmamalarını ve mutlaka izlenmesi gereken bir oyun” diyerek oyuna davet etti.

BİLETLER
Tiyatroya yoğun bir istek olduğunu belirten Karadeniz Giresunlular BW Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Öksüz, biletinizi şimdiden almakta sakın geçikmeyin diyerek uyarıda bulundu. Ön Satış olarak 20.-?, Online Satış: 22.-? ve Akşam Gişesinin de 25.-? olduğunu belirten Öksüz, “Eğer acele ederseniz en iyi yerlerden biletlerinizi hemen alabilirsiniz. Hemen biletini al ve yılın tiyatrosunu kaçırma” dedi. Biletler sadece satış noktaları olan Tgbw TGBW – Reinsburgstr. 82, 70178 Stuttgart Tel.: 0711- 888 999-15 ve Juwelier Stern – Mauserstr. 19, 70469 Stuttgart-Feuerbach Tel.: 0711-8823334 ile internet üzeri www.theater28.de adresinde bulabilirsiniz. Bilet ile ilgili enformasyonu Cevat Öksüz’den direk olarak 0177-4115528 nolu telefondan alabilirsiniz.

HAYAL DÜNYASI
“Huysuz” müzikalinde ünlü ve başarılı oyuncu Mehmet Özgür rol alıyor. Mehmet Özgür bugüne kadar yer aldığı bir çok sayıda başarılı projenin yanı sıra, aynı zamanda Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın genel sanat yönetmenliğini sürdürüyor.
Oyun, Moliere’in Huysuz’u lakabı ile anılan tiyatro oyuncusu Armağan Özcan’ın bir huzurevinde geçirdiği yaşlılık günlerini anlatıyor. İçinde bulunduğu durumdan sürekli şikayet eden eski oyuncu aksilikleri ile hayatı hem kendine hem de etrafındakilere zehir ederken eski parlak günlerini özlemle anıyor ve bir zamanlar sahnede başarı ile canlandırdığı Moliere karakterleri kafasının içinde dönüp duruyor. Bu durum neticesinde de sık sık gerçek dünya ile hayal dünyası arasında gidiş gelişler yaşıyor. Usta tiyatro sanatçısı Engin Alkan tarafından Moliere’in Zoraki Nikah, Cimri, Hastalık Hastası, George Dandin ve Teodor Kasap’ın yazardan Türkçe adaptasyonu olan İşkilli Memo oyunlarının bir derlemesi olarak yazılan Huysuz’da mizah ve komedi unsurları da en üst seviyede sunuluyor. Huysuz’da Armağan Özcan cimri, huysuz ve hastalık hastası bir ihtiyara dönüşürken diğer huzurevi sakinleri başka Moliere karakterlerine bürünüyor ve eğlence başlıyor. Aşk, entrika, kahkaha, kumpas ve şamatanın bir arada sahnelendiği oyunun yönetmenliği de Engin Alkan’a ait.