İHA Türk toplumunun yanında

Merkezi Almanya’da yer alan Ankaralılar Derneği tarafından İhlas Haber Ajansı ( İHA ) Almanya muhabiri gazeteci Mustafa Tığlı’ya plaket verildi. Dernek başkanı Halil Yalçın, İHA’nın her zaman Türk toplumun yanında olduğunu söyledi.

 

Mustafa Tığlı (İHA )
ESSEN- Merkezi Almanya’da yer alan Avrupa Ankaralılar Derneği Başkanı Halil Yalçın tarafından tek ulusal medya temsilcisi olarak, İhlas Haber Ajansı ( İHA ) Almanya muhabiri gazeteci Mustafa Tığlı’ya plaket verildi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Ankaralılar Derneği’ne yaptığı katkılar dolayısı ile deneyimli gazeteci Mustafa Tığlı’ya teşekkür plaketi verildi. Plaket töreninde konuşan Ankaralılar Derneği Başkanı Halil Yalçın, gazetecilerin gece gündüz demeden halkı bilgilendirdiklerini ifade ederek, yurt dışında yaşayan Türk toplumunun gazetecilerin değerini daha çok anladıklarını belirtti.

Yalçın: ” İHA, her zaman yanımızda ”
Başkan Yalçın, ” Gazeteciler gece gündüz demeden bizim sesimizi duyurmaya çalışıyorlar. Almanya’da asimile olmadan buradaki gazeteciler bizleri yalnız bırakmıyorlar. Özellikle İHA’nın haberlerini yakından takip ediyorum. Her zaman bizlerin yanındalar. Biz, Ankaralılar Derneği olarak haftanın yeni günü çalışıyoruz. Başkent derneği olarak Anadolu’nun tüm insanlarını kucaklıyoruz. Burada ülkemizi tanıtıyoruz. Kültürümüzün öğretilmesi noktasında da çalışmalarımız var. Türkçenin unutulmaması adına büyük çaba sarf ediyoruz. Türkçe kursları düzenliyoruz. Başkent derneği olarak ayrı bir misyonumuz var. Gazetecilerde, bu noktada bizim sesimiz oluyorlar. Bizleri, insanlar buluşturmamızı sağlıyorlar. Ulusal medya temsilcisi olarak Mustafa Tığlı kardeşimiz derneğimizin her daim yanında oldu. Son derece başarılı bir arkadışımız. Buradaki Türklerin sorunlarını yakından takip ediyor. İHA’ya teşekkür ediyorum. Mustafa Tığlı’ya bu plaketi vermekten büyük mutluluk duyuyorum ” dedi.

Tığlı, ” İHA olarak Türk toplumun sesiyiz ”
Gazeteci Mustafa Tığlı ise yurt dışındaki Türk kökenli gazetecilerin zor şartlarda görev yaptığını ifade ederek, İHA olarak Almanya’da Türk toplumun sesi olmak için çalıştıklarını belirtti. Tığlı, gazetecilik önemli bir görev, yurt dışında Türk toplumun sesi olmak ise daha çok önem taşıyor. Almanya’da gerek ulusal, gerekse yerel basındaki gazeteci arkadaşlarımız büyük mücadele veriyor. Haberciliğin dışında, adeta Türkiye’nin de fahri tanıtım elçisiyiz. İhlas Haber Ajansı ( İHA ) olarak Almanya’daki güncel haberleri anında insanlara ulaştırıyoruz. Buradaki Türk toplumunun sesi olduk. İHA, vatandaşlarımızın her anında yanında. Onların sesini duyurmak bizim için önemli bir görev. Bundan sonrada vatandaşlarımızı habercilik anlamında yanlarında olmaya devam edeceğiz ” dedi.
Daha sonra, bazı yerel gazetecilere de plaket takdim edildi.