İHSAN AMCA YALNIZ GELMİŞTİ, YALNIZ GİTTİ

Almanya’nın Duisburg şehrine ailesinin rızkını kazanmak için 1971 yılında 31 yaşında yalnız gelerek çalışmaya başlayan ve kocaman bir ailesi olan Bayburtlu İhsan Temel, 2020 yılının baş belası Koronavirüs önlemleri kapsamında uçuşların olmaması nedeni ile yalnız uğurlandı.

Murat Pehlivan

DUİSBURG- Uzun süredir kansere savaş açan ve yenilmeyen Demir Yolları’ ndan emekli olan birinci neslin çınarlarlarından İhsan Amca bir süre önce kalça kemiğini kırması nedeni ile tedavi gördüğü hastanede iki rahatsızlığa birden baş edemeyerek hayata gözlerini yumdu. Ercan ve Ergün Temel’in babaları İhsan Temel Duisburg’un sevilen simalarındandı. Vefatını duyan bir çok seveni cenazeye gelmek istemesine rağmen zabıtanın (ordnungsamt) izin vermemesi nedeni ile cenaze namazı sadece aile arasında kılındı. Cenaze namazı Duisburg Meiderich semtindeki Hacı Bayram Cami’sinde din görevlisi Hüseyin Yavaş tarafından kıldırıldı. Ailesinden hiç kimsenin beraberinde gidemediği İhsan Amca’ nın naaşı daha sonra kargo ile yaşam düzenini kurduğu Erzincan’ da toprağa verilmek üzere Frankfurt’a götürüldü. Eşi Nazmiye Teyze’ nin, oğulları Ercan ve Ergün Temel’in, kızlarının, damatları Şaban Kayan ve Bülent Bayram’ın, torunlarının göz yaşları ve hüzünlü bakışları ile son yolculuğuna uğurlanan İhsan amca yüreklerde sızı bıraktı.

EN AZINDAN İKİ KİŞİ GİTSEYDİK

Cenazede duygularını gazetemiz ile paylaşan, oğulları Ercan ve Ergün Temel, damadı Şaban Kayan, “İçimiz yanıyor. Allah kimseye bu zamanda böyle bir şey yaşatmasın. Babamızın çocukları, torunları yaklaşık 30 kişi olarak Almanya’ da yaşamaktayız. Babamızın definine en azından iki kişi katılabilseydik. Keşke yetkililerimiz bu yönde bir karar alsalardı” ifadelerini kullandılar.

Öte yandan cenaze namazında saf tutamayan fakat ailenin yanına olan Duisburg Bayburtlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fazıl Özdoğan ise” gazetemize yaptığı değerlendirmede ” keşke aileden birileri rahmetli İhsan abimize eşlik edebilseydi. Çok zor bir durum. Allah aileye sabırlar versin. İnşallah devlet büyüklerimiz bu konuya bir çözüm bulurlar” ifadelerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. İHSAN AMCA YALNIZ GELMİŞTİ, YALNIZ GİTTİ için yorumda bulun

    İHSAN AMCA YALNIZ GELMİŞTİ, YALNIZ GİTTİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İHSAN AMCA YALNIZ GELMİŞTİ, YALNIZ GİTTİ için ilk yorumu yapabilirsin.