İPEK’TEN BAŞKONSOLOS KARAASLAN’A NEZAKET ZİYARETİ

blank

Murat Pehlivan /Düsseldorf

Dünya’nın bir çok ülkesine olduğu gibi Almanya’ ya da çok önemli yatırım yapan ve Duisburg, Aachen ve Mannheim gibi şehirlerde şubeleri de olan İpek Mobilya, Genel Müdür Bora Beyazıt ve Avrupa Mağazalar Sorumlu Genel Müdürü Ercüment Ak Başkonsolos Ayşegül Gökçen Karaarslan’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarete banka, yatırım ve inşaat sektörü alanında hizmet veren M.A.K. BAU GmbH’ da yönetici olan adlı Mustafa Ertürk de eşlik etti.

KARAASLAN : CİDDİ YATIRIMLAR YAPAN ŞİRKETLERİMİZİN YANINDAYIZ

Ziyaret sırasında İpek Mobilya’nın Almanya’ da, özellikle Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nde yapacağı projeler konuşulurken Başkonsolos Karaarslan Korona döneminde ticari ilişkilerde yavaşlama olsa dahi, önümüzdeki döneme yönelik olumlu beklentilerin olduğunu, “Ciddi yatırımlar yapan İpek Mobilya gibi şirketlerimizin sayısının da her geçen gün artmasından büyük memnuniyet ve bu şirketlerimizle gurur duyuyoruz. Başkonsolosluk olarak her zaman şirketlerimize destek olmaya hazırız” dedi.

İTALYA, İSPANYA VE PORTEKİZ İLK ÜÇTE

Özellikle Krefeld şehrindeki yeni proje “İpek Premium” hakkında bilgiler veren Beyazıt, Ak ve Ertürk salgın dönemine rağmen ziyaret kabulünden dolayı Başkonsolos Karaaslan’a teşekkür ettiler. Başkonsolos Karaaslan’ ın İpek Mobilya’ nın genel durumu ve bu salgın sürecinde yaşadığı zorlukları sorması üzerine İpek Mobilya Genel Müdürü Bora Beyazıt ” İpek Mobilya 52 farklı ülkeye ihracat yapıyor. Son yıllarda İtalya, İspanya ve Portekiz ihracatımızda ilk üçteki ülkeler. Elbetteki her şirket gibi biz de etkilendik. Üretim şartları zorlaştı. Bazen yük gemilerimiz limanlarda haftalarca bekleyebiliyor. Her şeye rağmen salgını ve bu süreci asgari düzeyde bertaraf etmeye çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

KARAASLAN : SIKINTISI OLAN VATANDAŞLARIMIZ MUTLAKA BİZE ULAŞSIN

Başkonsolos Ayşegül Gökçen Karaaslan salgın sürecinde Başkonsolosluk çalışmalarına da değinirken ” Bu yıl 10 yıllık pasaport sürelerinin bitiş tarihi maalesef salgın sürecine rastladı. İlk başlarda sorun yaşadık. Ama gerek cumartesi mesaileri gerekse Dışişleri Bakanlığı’nın ek personel takviyesi ile sorunu çözdük. Şu anda her şey yolunda gidiyor. Bunun dışında basından ve sizlerden ricam çevrenizde sorunu, sıkıntısı olan vatandaşlarımızı bizlerle iletişime geçmeleri için yönlendirmeniz. Vatandaşlarımız bizlerle telefonlarımız veya

“konsulat.duesseldorf@mfa.gov.tr”