İş Adamları derneği DTGB’den THY Frankfurt’a teşekkür ziyareti

blank

Rhein-Main Türk Alman İş Adamları Derneği (DTGB) başkanı Turgut Sezgin, Türk Hava Yolları Almanya Müdürü Serkan Binyar’ı ziyaret ederek depremzedelere yardım taşımada THY’nin gösterdiği olağanüstü performans için teşekkür etti.

Hüsamettin Özkan
FRANKFURT – Merkezi Rüsselsheim’da bulunan ve Rhein-Main bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Türk Alman İş Adamları Derneği DTGB başkanı Turgut Sezgin ve başkan yardımcısı Talip Şahin, daha önce kendilerini ziyarete gelen Türk Hava Yolları Almanya genel müdürü Serkan Binyar’ı makamında ziyaret ederek bir anlamda iade-i ziyarette bulundu. DTGB Başkanı Turgut Sezgin yaptığı açıklamada, “Öncelikle ülkemizde meydana gelen ve yüzyılın felaketi olarak kabul edilen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta kalanlara başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Almanya’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız ve firmalarımız gibi bizim derneğimiz DTGB de bu felakete hassasiyet göstererek yardım çabası içine girmiştir. Topladığımız nakdi yardımlarımızı AFAD vasıtasıyla, ayni yardımlarımızı da THY Kargo uçakları ile hızlı bir şekilde depremzedelere ulaştırdık. Yardımlarımızı depremzedelere ulaştırmada olağanüstü gayretle çalışan milli hava yolumuz Türk Hava Yolları adına Serkan beye şükranlarımızın ifadesi olarak plaket takdim etmenin memnuniyeti içindeyim. THY ve Serkan beye başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Türk Hava Yolları Almanya Müdürü Serkan Binyar da, “Milletimizi derinden etkileyen bu büyük deprem felaketinden dolayı her Türk vatandaşı gibi biz de çok üzüldük. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarını ve varlıklarını kaybeden depremzede vatandaşlarımıza başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimizi ifade etmek istiyorum. Gurbetçilerimizin yardımlarını kargo uçaklarımızla depremzedelere ulaştırarak görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Yardım göndererek yaraların sarılmasına katkıda bulunan her vatandaşımıza, kurum ve kuruluşlarımızı şükranlarımı sunuyorum. DTGB başkanı Turgut beye de bu nezaketli ziyareti için teşekkür ediyorum” dedi.