İtiraf gibi çıkış: Türklere hayranız

 

Der Spiegel dergisinde çıkan haberde, tüm baskılara rağmen Türk ekonomisinin Çin ekonomisinden bile daha fazla büyüdüğüne dikkat çekildi.2023 hedefleri doğrultusunda yoluna emin adımlarla ilerleyen Türkiye; Avrupa ve Amerika’nın tüm çabalarına rağmen ekonomide büyük bir büyüme rakamına ulaştı. 2017 yılında; terör olaylarına ve ekonomik operasyonlara diz çökmeyen Türk ekonomisi, yüzde 7,4 oranında büyüdü.

İtiraf gibi çıkış: Türklere hayranız

TÜİK tarafından açıklanan bu rakamlar, Alman medyasında da geniş yer buldu. TÜRKİYE ÇİN’İ BİLE GEÇTİ Ülkede yayın yapan Der Spiegel’de çıkan haberde, Türk ekonomisinin yakaladığı büyüme rakamlarının Çin’i bile geride bıraktığının altı çizildi. FETÖ’nün kanlı darbe girişiminin de hatırladığı haberde, Türk ekonomisinin şoklar karşısında büyük bir direnç gösterdiği ifade edildi.

İtiraf gibi çıkış: Türklere hayranız

Batı’nın Türkiye’ye karşı uygulamaya koyduğu baskıların itirafı niteliğinde olan yazının detaylarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlılığı da vurgulandı. ZİRVEDE TÜRKİYE VAR Türkiye ekonomisi, geçen yıl yakaladığı yüzde 7,4’lük büyüme oranıyla G20, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Avrupa Birliği (AB) ülkelerine fark attı. AB ortalamasının yaklaşık 3 katı büyüyen Türkiye, dünyanın en hızlı gelişen ekonomilerinden Çin ve Hindistan’ı geride bırakarak G20’de zirvede yer aldı.