Kadınlar Arakan’a yardımda yarıştı

DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Kadın Birliği’nden ARAKAN için toplanan 30.000 Euro yardım DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu’na ulaştırmak üzere takdim edildi.

 

Kâmil Yılmaz
DANNSTADT – Kısa adı Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği olan DİTİB Rheinland – Pfalz Eyalet Kadın Birliği öncülüğünde düzenlenen ARAKAN için hayır kampanyasına büyük destek sağlandığı açıklandı. DİTİB Genel Merkezi tarafından başlatılan “ARAKAN’a Yardım Kampanyası” çerçevesinde DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Kadın Birliği öncülüğünde bölgedeki cami cemiyetlerindeki Kadın Birlikleri tarafından katkı sağlandığı ifade edildi. DİTİB Eyalet Kadın Birliği öncülüğünde gerçekleştirilen “HAYIR Zinciri” ile ARAKAN için Kadınlar tarafından dayanışma sağlandığı ve çeşitli yardım programları düzenlendiği kaydedildi. Yoğun ilgi gören bu projede kısa bir zaman içerisinde 30.000 Euro yardım toplandığı bildirildi.

DİTİB EYALET BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Kadın Birliği Başkanı Sevilay Baylan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Neslihan Karamehmetoğlu ve Ümmühan Eslen tarafından ARAKAN için toplanan 30.000 Euro, DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu’na Arakan’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere taktim ettiler. Dannstadt DİTİB Ulu Camii’ni ziyaret eden DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu , eyalet birliği tarafından yapılan çalışmaları yakından takip ederek, takdir ettiğini de kaydetti. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Birliği Başkanı Yılmaz Yıldız ise, “Arakan’da ihtiyaç sahiplerine için yapılan bu çok anlamlı ve örnek yardım kampanyasına öncülük yapan DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Birliğimize, DİTİB Camilerimizin Kadın Birliklerine ve emeği geçen herkese DİTİB Rheinland-Pfalz Eyalet Birliği adına teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.