KAM 2000′ E SANAL SALDIRI

 

Murat Pehlivan

DUİSBURG-  Almanya’nın Duisburg şehrinde iki şube ile uzun yılardır toplumun güvenini kazanarak hizmet veren seyahat acentası Kam 2000 şirketinin sayfası  “hecker” tarafından ele geçirildi. Bir gecede 7 bin Euro’luk bilet kesilerek zarar verilen şirket yönetim kurulu başkanı Hikmet Yazıcı ise başka seyahat acentaları için uyarıda bulundu.

SAVCILIĞA VERDİK

Olay hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Yazıcı ; ” Maalesef Türk-Rus ve Rus hackerlerin içinde olduğu bir grup sayfamızı ele geçirip kendilerine bilet kesip, Kazakistan-Antalya, İstanbul-İsviçre gibi değişik uçuş noktalarını kullanmışlar. Tabi gerek burada gerekse Türkiye bağlantılı savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Olayın takipçisi olacağız” dedi.

İNTERNET DOLANDIRICILIĞINA DİKKAT

Yazıcı ayrıca “özellikle izin sezonunun gelmesi ile birlikte orjinal siteler kopyalanıp sözüm ona daha uygun uçuş veya tatil rezervasyonları ile internet üzeri dolandırılan çok fazla insan var. Her yıl uyarmamıza rağmen önüne geçemiyoruz. Vatandaşlar lütfen güvendikleri seyahat acentalarına bizzat giderek rezervasyon yapsınlar. Mağdur olmasınlar”dedi. Yazıcı ayrıca şu an geçerli olan Türkiye’ ye girişlerde istenilen 72 saat önceden doldurulması gereken formların unutulmamasını, PCR veya Antijen testler ile yoğunluk ve Covid-19 nedeni ile yavaş işleyen işlemlerden dolayı yolcuların en az üç saat önceden hava limanında olunması gerektiğinin altını çizdi.