Kanaryalar Artık Duisburg’ta da Şakıyacak

Murat Pehlivan
DUİSBURG-  Almanya’nın Duisburg şehrinde bir araya gelen Fenerbahçeli taraftarlar, beraberce maç seyredebilecekleri, takımlarına desteklerinde aynı havayı teneffüs edebilecekleri dernek lokallerini açtılar. Karl Albert Str. 21 47139 Duisburg’taki dernek lokali isteyen tüm takım taraftarlarına da açık olacak. Sarı lacivert renkler ile donatılan nostalji ve aramızdan ayrılanlar gibi sarı lacivert yürekleri okşayan köşelerinde olduğu dernek lokalinde maçlar dev ekranda seyredilebilecek. Bursaspor karşılaşması ile çoluk- çocuk, kadın- erkek taraftarları ağırlayan UNİFİED Fener’in açılış pastasını iste minik Fenerbahçeliler yaptı.
Açılışta Galatasaraylılığı ile bilinen KRV ve Duisburg Uyum Meclisi Üyesi Bekir Sipahi, Ardahan Posof Dayanışma ve Yardımlaşma  Derneği Başkanı ve Spor Yorumcusu Ercan Özcan’da yalnız bırakmazken, yeni seçilen yönetim kurulu adına Başkan Mustafa Günay şu açıklamayı yaptı; “Tribünlerin ikiye bölündüğü, büyük camiamızın eski günlerdeki gibi Birlik- Beraberlik içerisinde hareket etmeye ihtiyaç duyduğu şu günlerde ilk adımı bizler atalım dedik. Bağımsız, şeffaf, ” SADECE FENERBAHÇE “düşüncesiyle yola çıkarak derneğimizi Duisburg ‘ da kurduk. ” Birleşmiş Fener ” anlamına gelen ” UNİFİED FENER ” taraftar grubu ve derneği artık hizmete başlamıştır. Kapımız, gönlünde Sarı lacivert renklere taht kurmuş olan herkese, her taraftar grubuna, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlık adaylarından her kimi  destekliyorsa fark etmeksizin, sonuna kadar açıktır. Din, dil, ırk, mezhep ve siyasi görüş farklılıklarımızı kapıdan girerken dışarıda bırakmayı ve içeride dostça bir ortamda, “SADECE FENERBAHÇE ” nin önemli olduğu bir toplulukta hep birlikte keyifle maçlarımızı izlemeyi hedefliyoruz. Bizlerin birbirimize olan tutkusu ve bağımlılığı birçok Sivil Toplum Kuruluşlarına örnek olacaktır ve bu anlamda Spor’ un ayrıştırıcı değil, birleştirici ve yapıcı bir faktör olarak hayatımızda bulunması gerektiğini göstereceği” ifadelerini kullandı.  Mustafa Günay Başkanlığında oluşan UNİFİED FENER yönetim kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:
Mustafa Korkmaz, İlhan Kocamış, Ersin Gümüş, Ayhan Gümüş, Uğur Gümüş, Enes Öztaş, İbrahim Parlak, Önder Öztürk, Mustafa Uzun