Kansere deva ökse otu

Geçen ay sizlere birinci bölümde Ökse otunun faydalarını ve neye yaradığını bahsetmiştim. Şimdi de ikinci ve son bölümünü sizinle paylaşacağım.
Hangi sıklıkta Ökse otu bileşimleri enjekte edilir?
Normalinde haftada iki sefer veya üç sefer enjekte edilir.
Hastaya göre ekstra farklı uygulama gerekirse uzman terapist tarafından enjeksiyon sıklıkları duruma göre ayarlanır. Fakat tedavinin başlangıcında özellikle Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri enjeksiyonları kendini pozitif olarak gösterdiğini söyleyebilirim.
Ökse otu tedavisinin süresi?
Ökse otu tedavisi tümör hastalığı boyunca uygulanması uygundur.
Onun haricinde, tedavi iyileşme durumundan sonra da uygulanmaya devam etmesi ardından tekrardan hastalanma rizikosunu indirmek ve düşürmek açısından çok önemlidir.
Bu durum genelde teşhis koyulduktan sonra yaklaşık beş sene boyunca kullanılmayı daha uygun görür. Mesela göğüs kanseri veya bağırsak kanserinde olduğu gibi. Ameliyatlar sonrası da devam ettirilmesi önemlidir. Tedavi boyunca uzman doktor veya Alternatif Tıp Uzmanı – (Heilpraktiker) ile kontrollü sürdürmek uygundur.
Bu tedavinin dozajının uygun olduğunun işaretleri nedir?
İğne noktasının lokal bölgesinde reaksiyonlar görülebilir. Bunlar ciltte kızarıklık, sertleşme, kaşıntı, şişkinlik veya bölgesel ısınma olabilir. Bu reaksiyonlar iğne noktasının 5 cm çapını geçmemesi gerekiyor. Veya beden ısısını 38 santigratta kadar yükselebilir.
Lokal reaksiyonlar Ökse otu tedavisi süresince azalabilir veya tamamen gidebilir.
Devamında da hastanın genel durumunun çok daha iyi gittiğini görebiliriz.
Hastanın iştahında, kilosunda ve de uyku ritminde veya ısı algısında kendisini gösterebilir.
Ökse otu terapisinin diğer terapi ilaçları ve yöntemleri ile uyum veya uyumsuzluğunu soracak olursanız. Benim bildiğim kadarıyla şimdiye kadar bir uyumsuzluk bilinmemektedir.
Ökse otu tedavisi kemoterapi, ışın tedavisi, hormon terapisi veya anti hormon tedavisi esnasında uygulanabilir. Öte yandan Tümör hücreleri üzerinde yapılan laboratuvar deneyleri esnasında kemo (chemo) tedavisi, hormon veya anti hormon terapilerinde negatif uyumsuz bir işaret bulunamamıştır. Klinik kullanmalar esnasında da kemoterapi içinde ters bir tepki veya uyumsuzluk kendini göstermemiştir.
Yan etkiler olmaz diye bir durum yok.
Fakat Ökse otu tedavisine bilinçli ve uzmanlar tarafınca yapıldığı taktirde istenilmeyen bir tepkiye genelde varılmaz. Çok yüksek dozajlarda lokal reaksiyonların beş santim çapından daha yüksek dereceye veya boyuta ulaştığı görülmekte.
Öyle durumlarda ilgili uzman doktor veya Alternatif Tıp Uzmanı – (Heilpraktiker) ile görüşülmesi gerekiyor ve dozajı bir düşük dozajla devam ettirilmesi gerekiyor.
Aynısı diğer yüksek reaksiyonlar için de geçerlidir. Mesela vücut ısısının 38 santigrattı geçmesi gibi. Bu durumda da ilgili uzman kişi ile görüşülmesi gerekiyor.
Gelelim başka bir soruya. Lokal reaksiyonlar ile istenilmeyen yan etkiler arasındaki farklar nedir?
İğne yapılan noktada alanda, Hafif kızarıklık veya kaşıntı Veya vücut ısısının hafif çıkması bağışıklık sisteminin reaksiyon gösterip yükselmesi aktive olması anlamını taşır.
Enjeksiyon noktası bölgesinin 5 cm çapına kızarıklık ve vücut ısısının 38 santigratta çıkması normal olarak bakılır.
Fakat reaksiyonlar bu boyutu aşarsa veya hasta kendini İyi hissetmediği için talere edemez ise O zaman bu yan etki olarak görülür.
Bu durumda tedavi bir düşük dozajdan devam ettirilmeli.
Umarım birçok kafalarda kalan sorunlara cevap verebilmişimdir. Gelecek ay görüşmek dileğiyle….
Kalın sağlıcakla.

Sinan Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı – (Heilpraktiker / Osteopath)
İlk yardım eğitmeni – Erste-Hilfe-Lehrer

Benim ulaşım bilgilerim:
Naturheilpraxis Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı
Grabenstr. 9/1
71063 Sindelfingen

Tel: +49 7031 42 82 678
Fax: +49 7031 42 82 679
Mobil: +49 172 60 71 974
Mobil: +49 178 41 95 944
E-Mail: info@naturheilpraxis-erkin.de
Web: www.naturheilpraxis-erkin.de