KARADAYI’LARIN ACI GÜNÜ

 

 

blank

FRANKFURT – Türkiye ve Post Gazetelerinin İlan Sorumlusu Mehmet Zeki Karadayı’nın babası; Hacı Lütfü Karadayı (107) yaşında Hakkın rahmetine kavuştu. Lütfü Karadayı’nın İhlas Marmara Evleri 1. kısım Camii’nde kılınan cenaze namazına yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Çocukları Abdulkadir, Ragıp, Sagıp, Mehmet Zeki, Sedat Karadayı, Fadime Yıldız, Rahime Sancar, Reyhan Güney, 46 torunu ve sevenlerinin gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

 

blank

Merhum, Eyüp Sultan Mezarlığı’na defnedildi. Karadayı; taziye için kendilerini arayanlara minnet duyduklarını ifade ederek: “Dört yaşında Kur’an-ı kerimi eline alan babacığım, bir asrı aşan ömründe elinden hiç bırakmadı. ‘Bu Kelamullah benim her şeyim; gıdam, ilacım, huzurum, saadetim…’ derdi.

 

 

blank

‘Nasıl yaşarsanız, öyle ölürsünüz’ hadisi şerifine münasip bir hayat sürdü, o minval üzerine de ahirete göçtü. Bugüne kadar onlarca hafız ve yüzlerce talebe yetiştiren dua hazinemiz babamızın vefatı bizi derinden üzmüştür. Acımız büyüktür. Bir çınar yıkıldı bütünüyle altında kaldık gibi olduk. Mekanı Cennet olsun. Arayan, taziyelerini bildiren, acımızı paylaşan herkese teşekkür ederiz. Cenabı Allah razı olsun…” dedi.blank