KARADENİZ EREĞLİLER’DEN MAYIS ETKİNLİĞİ

blankblank

 

Murat Pehlivan
BOTTROP – Merkezi Almanya’nın Bottrop şehrinde olan Karadeniz Ereğlililer Derneği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında bir etkinlik düzenledi. Etkinlik futbol turnuvası ile birlikte atletizm yarışmalarına da sahne oldu. Etkinliğe TBMM Dışişleri Komisyonu bünyesinde kurulan Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya’nın yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Münster Başkonsolosu Ahmet Faik Davaz, T. C Essen muavin konsolosu Efsane Tatar, Bottrop Emniyet Müdürlüğü uyum temsilcisi Maike Mintal’da katılarak programı takip ettiler.
Programın açılış konuşmasını yapan dernek Başkanı İsmail Aydın yaptı. Hoş geldiniz konuşması için mikrofona davet edilen Aydın dernek çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi. Aydın daha sonra etkinliğe katılan AK Parti Milletvekili Zafer Sırakaya, Münster Başkonsolosu Ahmet Faik Davaz, ve Esen Konsolosu Efsane Tatar’a ve Emniyet Müdürlüğü temsilcisi Maike Mintal’ e plaket ve Karadeniz Ereğli futbol Kulübü’nün formalarını takdim etti.

 

 

blankblank

SIRAKAYA : NESLİMİZ KÖKLERİ İLE BAĞINI KOPARMIYOR
Etkinlik büyük coşkuyla geçerken katılımda yoğun oldu. AK Parti milletvekili Zafer Sırakaya yaptığı konuşmada yurt dışında faaliyet gösteren sivil toplumu kuruluşlarının önemine değindi. Sırakaya yaptığı konuşmada; “sivil toplumu kuruluşu temsilcileri sayesinde buradaki kültürümüz yaşatılıyor. Bugün burada Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği spor bayramı vesilesiyle bir araya geldiğimiz bir ortamda, sadece işçi olarak hayata bir şekilde katkı sunan insanlarımızdan, artık üçüncü ve dördüncü nesle baktığım zaman yaşadığı Almanya’da hayatın her alanında var olan, katmadeğer sağlayan, üreten ama aynı zamanda kökleriyle olan bağını da devam ettiren bir neslin varlığını görmüş olmak beni ümit var ediyor“ dedi. Münster Başkonsolosu Ahmet Faik Davaz ise yaptığı konuşmada bugün “buraya davet edilmiş olmaktan, böyle bir ortamı görmekten oldukça mutluyum burada yediden yetmişe insanlar bir arada spor yapıyor güzel faaliyetlerde bulunuyorlar. Bu nedenle tüm yönetim kuruluna ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra atletizm yarışmalarında dereceye girenlere ve katılanlara günün önemine dair madalyalar AK Partili milletvekili Zafer Sırakaya Münster Başkonsolosluğu Ahmet Faik Davaz, Esen muavin konsolosu Efsane Tatar tarafından takdim edildi. Oynanan müsabakaların ardından turnuvanın şampiyonu SG Altenessen’e ise kupayı Başkonsolos Ahmet Faik Davaz takdim etti. Etkinlik boyunca derneğin hazırladığı yiyecek ve içecekler katılımcıların damak lezzetine sunuldu.