Bu karar tüm tüketici kredileri için geçerli…

AAD IPTALI: Binlerce avro tasarruf Avrupa Birliği Adalet Divanı’nın (AAD) iptal kararı!

İster emlak kredisi, ister araba kredisi veya leasing sözleşmesi olsun, küçük baskıda ki resmi hatalar size nakit getirebilir. Düşük faizli inşaat finansmanına (Immobilienkredit) geçip veya taksitleri araç finansmanınızdan (Autokredit) geri alabilirsiniz! (Bu, Haziran 2010’dan itibaren tüm tüketici kredileri için geçerlidir.)

Avrupa Birliği Adalet Divanı (AAD) 26 Mart 2020 tarihli sansasyonel kararı ile tüm Alman tüketici kredisi yasalarını altüst ediyor. Federal Adalet Divanı’nın (BGH) gittikçe daha fazla banka dostu çıkıyor ve bir günden diğerine geçtiğimiz ay ve yılların neredeyse tüm içtihatlarını çiğniyordu.
Lüksemburgdaki hâkimlerin bugünkü kararı, tüketici kredisi hukukuna ilişkin içtihatların neredeyse tamamını değiştirecek gibi görünüyor. Bununla birlikte, her şeyden önce, kredi sözleşmesini iptal etmek konusunda isteksiz olan tüketicilere cesaret ve umut veriyor. Uygulamada, bu kararın patlayıcı bir etkisi vardır:
AAD’nin artık yetersiz hissettiği ifadesi, 11 Haziran 2010 tarihinden itibaren sonuçlanan tüm tüketici kredisi sözleşmelerinde bulunabilir.
Şu ana kadar cayma haklarını kullanma konusunda isteksiz olan tüketiciler için harekete geçme zamanı gelmiştir!

(Vorfälligkeitsentschädigung) Ön ödeme cezası olmadan kredinin erken geri ödemesi

Gayrimenkul kredinizi erkenden ödemek ister misiniz veya bankaya yüksek bir ön ödeme cezası mı ödemelisiniz? İptal hakkınızı kullanın ve paradan tasarruf edin.

(Autokredit & Leasing) Araç kredisi veya leasing sözleşmesini sonlandırın ve taksitleri geri alın
Araç kredisi veya leasing aylık taksitleri şu anda bütçenizi aşıyor ve erken çıkmak mı istiyorsunuz? Kredinizi veya leasing sözleşmenizi iptal ederek arabanızı kolayca bankaya iade edebilir ve ödenen tüm taksitleri ve peşinatı geri alabilirsiniz.
Eğer hukuki masrafları karşılama için sigortanız

(Rechtsschutzversicherung) yoksa, bekleme süresi olmayan bir sigorta yaptırdıktan sonra haklarınızı aramaya başvurun. Böylece yüksek dava masraflarından da tasarruf edebilirsiniz.

Hukuki yardım için Avukat Vildan Nalbant’a başvurabilirsiniz. Kredi sözleşmenizi ve hukuk davaları için sigorta bilgilerinizi E-Mail olarak önceden yollayın. Daha sonra telefonla sizinle iletişim kuracaktır.

Rechtsanwältin Vildan Nalbant

E-Mail: nalbant@ kanzleihaus-din.de

Telefon 02064/7756832

Telefax 02064/4377519

Termine nur nach telefonischer Vereinbarung.

E-Mail: info@kanzlei-nalbant.de