KATİLİN BABASI GÖZALTINA ALINDI

Almanya’da 4’ü Türk 9 kişiyi öldürüp intihar ettiği öne sürülen Tobias R’nin babası gözaltına alındı.

HANAU – 19 Şubat saat 22.00 sıralarında Tobias adlı 43 yaşındaki saldırgan, Frankfurt’un 25 kilometre batısındaki Hanau kentinde Türklere ait iki nargile kafeye silahlı saldırı düzenlemişti. Dünyayı dehşete düşüren katliamda 4’ü Türk, 10 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırıdan sonra Tobias R’nin evini basan özel timler önce 72 yaşındaki annesinin cesedini, ardından da evin bodrumunda ırkçı teröristin cesedini bulmuştu.

Mermisi bittiği için eve kaçan teröristin olayda kullandığı boş silah yanında bulunmuştu. Bu durum göz önüne alındığında, saldırganın intiharına ilişkin şüphe oluştu. Sözcü Gazetesi’nden Ali Gülen’in haberine göre polis evde tam olarak ne olduğunu araştırırken, Tobias’ın babası da gözaltına alındı. Bölgedeki Türklerden bazıları, ilk basılan ‘Midnight’takii saldırganın Tobias olmadığını öne sürmüştü. Saldırının tanıklarından Özkan Rutbil, çeşitli ajanslara yaptığı açıklamada, “Saldırganın ardından koştuk yakalayamadık. Tobias’a benzemiyordu. Televizyonlarda gösterilenle ilgisi yok. Kesinlikle medyadaki o şahıs değildi” demişti. Olay günü yaralandığı ileri sürülen baba, elleri arkadan kelepçelenerek gözaltına alındı.

https://www.arti49.com/irkci-teroristin-babasi-gozaltinda-2155208h.htm