KAYSERİ VEDA EDİYOR

MURAT PEHLİVAN

MÜNSTER – T.C. Münster Başkonsolosu Pınar Gülün Kayseri 2015 tarihinde geldiği Münster’e 4 yıllık hizmet süresinin dolması nedeni ile veda ediyor. Kayseri vedasını yayımladığı bir mesaj ile vatandaşlarımızla paylaştı. Mesajında şunları belirtti: Değerli Vatandaşlarım, Türkiye’nin Münster Başkonsolosu olarak görevlendirildiğim 4 yıllık sürenin sonunda, birkaç gün sonra sizlerden ayrılıyorum.
Bu süre içerisinde, sizlere en etkin şekilde hizmet vermeye, derneklerimizle ve STK’larımızla diyalog ve işbirliği içinde, talep ve beklentilerinizi dinleyip, çözümler üretmeye çalıştım.
Buradaki görevim esnasında, Almanya’da siyasetten kültüre, spordan ticarete, birçok alanda başarı elde etmiş ve önemli konumlara gelmiş sizlerin haklı gururunu paylaşarak, özellikle gençlerimizin, kendi kültürlerinden ve dillerinden kopmadan, en iyi şekilde yetişmeleri hususunda teşvik edici olmaya, yerel makamlarla görüşmelerimde işbirliğini güçlendirmeye gayret ettim.
Değerli Vatandaşlar, devletimiz, yurtdışında yaşayan siz kıymetli vatandaşlarımızın kendilerini yabancı veya sahipsiz hissetmemenizi ister. Günlük bürokratik hizmetlerin dışında, en çok önem verdiğimiz husus budur. Bu manada, burada görevim boyunca devletimizin himayesinin her bir vatandaşımız tarafından hissedilmesini sağlamaya önem verdim.
Buna mukabil sizler de ilk günden bu yana yakın ilgi ve yardımlarınızı esirgemediniz. Burada şahsıma yönelik gösterdiğiniz yakınlık ayrıca, görev sürem boyunca pek çok alanda gerçekleştirdiğimiz faaliyetlere gösterdiğiniz alaka ve verdiğiniz kıymetli görüş ve destekleriniz için sizlere teşekkür ederim.
Bizler, Devletimize bu anlamda hizmet veren, bunu değişik ülke ve şehirlerde yapan görevlileriz. Bundan dolayı, bir yerden ayrılmak görev ve usul gereğidir. Ancak, bir burukluk varsa, beraber olmaya çok alıştığım sizlerden ayrılıyor olmamdır. Sizlere burada birlik ve beraberlik ruhu içinde, sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam dilerim.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın