Kendini arayan adam dünya basınında gündem oldu

Geçtiğimiz günlerde Bursa’da kendini arama çalışmalarına katılan Beyhan Mutlu, dünya basınında gündem oldu. ‘Kayıp adam kendini arayan ekibe katıldı’ şeklinde servis edilen haber yabancı basında çokça ilgi çekti.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde geçtiğimiz günlerde arkadaşlarıyla alkol aldıktan sonra ormana giden Beyhan Mutlu hakkında arkadaşları kayıp başvurusunda bulunmuştu. Ormana gelen arama ekibine katılıp kendisini arayan Mutlu, kendi ismini duyunca ‘burdayım’ diyerek ortaya çıkmıştı. Türkiye gündeminde yer bulan ilginç olay yabancı basın tarafından da gündem haline getirildi. İngiliz SkyNews ve ABD’li New York Post, haberi “Kayıp’ adam kendini arayan arama ekibine katıldı” şeklinde servis etti.

İNGİLİZ VE ABD BASININDA GÜNDEM OLDU

İngiliz basınında SkyNews, “’Kayıp’ adam kendini arayan arama ekibine katıldı” başlığıyla paylaştığı haberde, “Bir ormanda sarhoşken arkadaşlarının yanından ayrılıp kaybolduğu bildirilen Beyhan Mutlu, daha sonra kendisini araması için yetkililere yardım edenlere katıldı” ifadelerine yer verdi.

blank

ABD basınından New York Post ise haberde, “Akıllara durgunluk veren yeni bir habere göre, bir ormanda kaybolduğu bildirilen bir Türk, arama operasyonuna kendisi katıldı” ifadesiyle haberi gündeme taşıdı.

blank

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Bursa’nın İnegöl ilçesindeki kırsal Çayyaka mahallesinde gelen kayıp ilanı sonrasında Jandarma Komutanlığı, İNDAK ve UMKE ekipleri harekete geçmiş, Beyhan Mutlu isimli şahsı arama çalışmaları başlamıştı.

Ormanlık alanda başlayan çalışmalara mahalle ve bölge sakinleri de dahil olmuştu. Bir süre sonra ekipler, kayıp şahsın ismi ile seslenmeye başlamış, kayıp Beyhan Mutlu (50), isminin yüksek sesle söylediğini duyunca ekiplere kimi aradıklarını sormuştu.

Arama çalışmalarına katılarak başka bir kişiyi aradığını zanneden Beyhan Mutlu, “Ben buradayım” deyince gerçek ortaya çıkmıştı.