KIDDY-BOX DINSLAKEN’DA YENİ YERİNİ AÇTI

MURAT ALİ BLACH – Almanya’nın KRV eyaleti Dinslaken şehrinde 2005 yılında Michael Prösch ve Kenan Horata’nın birlikte kurdukları Kiddy-Box, iş hacmini artırmak ve müşterilerine daha da hızlı hizmet verebilmek için Hünxerstr. 326 adresinde ki modern ve yeni işyerlerine taşındılar.

blank
Açılış törenine Dinslaken Belediye Başkanı Dr. Michael Heidinger, Dinslaken’da ki önemli devlet kurumlarının müdürleri ve temsilcileri ile birlikte, birçok Türk ve Alman iş insanı katıldı.

Açılış töreninin başında Kiddy-Box’un genel müdürlüğü’nü yapan Michael Prösch bir selamlama ve bilgilendirme konuşması yaparak, misafirlere „hoşgeldiniz“ dedi. Sonrasında Dinslaken Belediye Başkanı’na söz verildi. Belediye başkanı Heidinger, konuşmasında Dinslaken’a böyle bir işletme kazandırılmış olmasından duyduğu memnuniyeti dile gedirdi ve işletme sahiplerine teşekkür ederek; başarılar diledi.

blank
Konuşmalardan sonra işletme müdürü Michael Prösch ve yardımcısı Petra Fuss konuklara işletmeyi gezdirip, bilgilendirme yaptılar. Tanıtımların sonunda misafirlere Dinslaken’in saygın resterontlarından biri olan Talip Resteront tarafından hazırlanan, Türk mutfağı lezzetlerinden oluşan geniş bir açık büfe yemek ve içecek ikramında bulunuldu.

Kiddy-Box Nedir?

Kiddy-Box Dünya üzerinde çok geniş bir kitleye hitap eden hazır yiyecek sektöründeki işletmelere, özellikle çocuklu müşterilerine daha güzel hizmet sunmaya ve bu sayede müşterilerini artırmaya yardımcı olacak hediyeli paket ambalajlarının işletmeye ait markasıdır. Örnek vermek gerekir ise Türk resterontları ve döner büfelerinde, menülerinde bulunan çocuk menülerini sunmak için, içinde oyuncağı, topşekeri, balonu, meyve suyu ve satılan ürünü koyabileceğiniz kutusu (pommes, döner, nagets gibi) olan bir hediye paketidir.

blank
AMAÇ HEM ÇOCUKLAR SEVİNSİN, HEM MÜŞTERİLER SİZİ TERCİH ETSİN

İşletme sahibi, başarılı iş insanı Kenan Horata Kiddy-Box’un gelişimini anlatırken „Dünya’da örnekleri olduğu gibi hazır yiyecek resterontı işletmecisi olarak çocukların ilgisini çekmeyi başardığınızda, ailelerinin de sizi tercih etmesini sağlıyorsunuz. Çocuklara aldıkları ürünü hediye paketi ile birlikte sunduğunuzda hem çocuk aldığı oyuncak ve hediyeler ile seviniyor; hem de veliler memnuniyet duyarak, bir sonraki alış verişte yine sizi tercih ediyor. Bu da sizin satışlarınızı artırarak, gelir grafiğinizin yükselmesine neden oluyor.“ diye belirtti.

blank
Yine 2005 yılından beri bu sektörde olduklarını söyleyen Kenan Horata, „Sektöre girdikten sonra, her yıl kendimizi geliştirdik, daha da büyüdük. Şimdi kendimize ait olan bu modern ve yeni işyerini açtık. 20’ye yakın elaman çalıştırıyoruz. Hediye paketlerimizin tasarımını kendi oluşturduğumuz grafik tasarım bölümü yapıyor ve baskılar için Almanya’nın en kaliteli matbaalarından biri ile çalışıyoruz. Müşterilerimize farklı ebatlarda hediye paket versiyonları sunabiliyoruz.“ söyleminde bulundu.