Kinderwunschärzte Stuttgart hayallerinize kavuşturuyor

Çocuk sahibi olmayı arzulayan aileler için bir umut olmak için Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzman Jinekolog Doktorları Aynur Tekeşin ve Nina Kircher tarafından Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi Kinderwunschärzte Stuttgart son model teknolojiyle hizmet vermeye başladı.

 

blank

 

Mustafa Karaman
STUTTGART- Çocuk sahibi olmayı arzulayan ailelere bir umut olmak için Kadın Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzman Jinekolog Doktorları Aynur Tekeşin ve Nina Kircher tarafından Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi Kinderwunschärzte Stuttgart adı altında Stuttgart şehir merkezinde bulunan Reinsburgstraße 82 numarada son model teknolojiyle hizmet vermek için kolları sıvadılar. Halk dilinde ‘Tüp Bebek’ diye de adlandırılan Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi Kinderwunschärzte Stuttgart’ta kısırlık sorunu yaşayan çiftlere bilimsel gelişmelerin ışığında hizmet sunmaya ve sevindirici sonuçlar almaya devam ediyor. Eğitimi ve profesyonel Kinderwunschärzte Stuttgart ‘Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi’nde Jinekolog, embriyolog, tıbbi genetik uzmanı, üroloji uzmanları, psikolog, biyolog ve hemşirelerden oluşan uzman ekip, kaliteli sisteme sahip, donanımlı tüp bebek laboratuvarı ile infertil çiftlerin gebelik başarılarını arttırmayı hedefliyor. Kinderwunschärzte Stuttgart olarak isteyen her çiftin bebek sahibi olması gerektiğine inanıyoruz.

SORUNLARA ÇÖZÜM
Birlikte insanların yüzünü güldürmek ve onlara bir nebze de olsun yardımcı olabilmek hayatlarındaki istdikleri hayalleri sunabilmek hatta çiftlere umut ışığı olmak için bir araya gelerek Kinderwunschärzte Stuttgart’ı kuran Dr. Aynur Tekeşin ve Dr. Nina Kircher, dünyada genelinde tüp bebek uygulamasında büyük bir çığır açtığını ve bu uygulamaya birçok insanın ihtiyacı olabileceğini söylediler. Bilhassa Türk kültüründe bu tür olayların ya gizliliği ya da hiç bahsedilmeyişinin yanlış olduğunu belirten Dr. Aynur Tekeşin, “Günümüzde çiftlerin en büyük sorunlarından biri çocuk sahibi olmak. Her çiftin çocuk sahibi olmak ister. Ama maalesef Allah’ın verdiği bir rahatsızlıktan dolayı bu doğal yollardan mümkün olmayabiliyor. Gelişen teknoloji tüp bebek tedavisini çiftlerle buluşturduğu için çeşitli genetik, hormonal ve jinekolojik problemler nedeniyle ortaya çıkan kısırlık problemi Tüp bebek ile aşılabilmektedir. Çoğu da bu olan tedaviye güvenmiyor veya korkuyor. O yüzden bu geliştirilmiş teknolojiyi de kullanmaya utanan veya çekinen insanlarımız var. Biz onların onlar için büyük, bizim için ise küçük sorunlarına çare arayarak onları mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Hastanın sosyal ve psikolojik durumu, geçirdiği hastalıklar değerlendirilmektedir. Tedavi merkezimizde kişilerin çift detaylı olarak değerlendirip kişiye özel tedavi uygulanmaktadır” dedi.

 

blank

 

YAŞ FAKTÖRÜ
2020 yılının Aralık ayından itibaren hizmet veren Kinderwunschärzte Stuttgart (Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi) uzman doktorları Dr. Aynur Tekeşin ve Dr. Nina Kircher, “Eğer doğal olarak bir çift bir sene sonunda gebe kalamama durumu var ise kadın ya da erkeğe ait sorunlardan kaynaklanabilen bir sorun ile karşı karşıya olurlar. Kişinin yaş, yumurtalık kapasitesi, vücut kitle indeksi, genetik farklılıkları ve önceki tedavilerdeki yumurtalık cevabı ile embriyolojik gelişim problemlerine göre uygulanan tüp bebek tedavisine en kısa zamanda cevap aranmakta. Tüp Bebek veya Tüp Bebek Tedavisi en basit anlatımla; kadından alınan yumurtalarla erkekten alınan spermlerin laboratuvar ortamında döllendirilmesi ve en iyi kalitedeki embriyoların kadının rahmine tekrar yerleştirilmesi işlemine denir. Tüp bebek tedavisi ebeveyn adayları için oldukça heyecanlı ve stresli geçmektedir. Tüp bebek tedavi süresi, adetin 2. veya 3. günü başlar ve yaklaşık 15-18 gün sürer” sürecin olduğunu söylediler. Kadınların 35 yaş ve üstü yaşlarda olmalarıyla ya da daha erken yaşta yumurta rezervlerinin bitmesi sonucu gebeliklerinde zorluklar oluşmakta olduğunu söyleyen Dr. Tekeşin ve Dr. Kircher, “Erkeklerde de spermlerin gelişme sorunu yaşanmaktadır. Böyle vakalarda sağlıklı sperm elde edilemediği için sağlıklı gebelik oluşturulamıyor. Tüp bebek tedavisi uygulanan hastalarda hastanın tüm faktörleri ile ilgili olarak başarı elde edilmektedir. Tüp bebek tedavisinde bizim yıllar önceden başlayarak savunduğumuz bir konsepttir. Tüp bebek alanında çifte özel tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Tüp bebek tedavisi bir bütündür, hastaya uygulanacak tedavi yönteminin seçiminden ilaç uygulamalarına kadar her çalışmanın iyi değerlendirilmesi gerekir” şeklinde görüşlerini bildirdiler.

İKİ BAYAN
Kinderwunschärzte Stuttgart’ı kuran Dr. Aynur Tekeşin ve Dr. Nina Kircher, kendilerini şöyle tanımlıyorlar. “Bizim için insan sağlığı birinci sıradadır” diyen Dr. Nina Kircher, 2009’dan bu yana Kadın Hastalıkları üzerine uzman olarak çalışan babası İtalyan annesi Finlandıyalı olan göçmen bir ailenin çocuğu olan 2002 yılından beridir de dalında uzman doktor olarak faaliyet veren Dr. Kircher, 2014’den bu yana da Jinekoloji odaklı Endokrinoloji ve Üreme Tıbbında uzmanlaşarak ayrıca günlük olarak vatandaşlara Heilbronn şehri Oststraße 24 numaradaki muayenehanesinde hizmet veriyor. Almanya’nın Üniversite şehri diye bilinen Heidelberg kentinde dünyaya gelen Dr. Aynur Tekeşin 1999 yılında doktorluğa adım attıktan sonra ilk muayenehanesini Stuttgart-Bad Canstatt’ta 2007 yılında açmış ve ailevi eşinin iş nedeni ve çocuklarının küçük olmasından ötürü Türkiye’ye Bursa’ya giderek orada yerleşmek zorunda kalan Dr. Tekeşin, burada Bursa Hastahanesinde çalıştıktan sonra ‘Üreme Tıbbı’ üzerine uzmanlığını İstanbul Cerrahpaşa Hastahanesinde yaparak 2016 yılında Almanya’ya geri döndükten sonra 2017 yılında Stuttgart’ta bulunan Tüp Bebek Merkezi Stuttgart’ta 2019’a kadar çalıştığını söyleyen Dr. Tekeşin, önceden de tanıdığı Dr. Kircher ile burada bir kez daha bir araya gelerek bu merkezi iki bayan olarak kendi sağlık merkezlerini açma kararı aldıklarını söyledi. Şu an halen Stuttgart-Bad Canstatt ilçesi Bahnhofstraße 1 numarada bulunan muayenehanesinde hastaları ile ilgileniyor.

 

blank

Kinderwunschärzte Stuttgart ‘Üremeye Yardımcı Tedavi Merkezi’ çiftler tarafından tercih edilirken, Kinderwunschärzte Stuttgart doktorlarından istediğiniz gibi sonuca odaklı bir hizmet alacağınıza emin olabilirsiniz.
Bu konuda sorunuz mu var? Bize hemen ulaşın:
Kinderwunschärzte Stuttgart
Reinsburgstraße 82, 70178 Stuttgart
Telefon 0711-35 14 55-30
Telefax 0711-35 14 55-50
info@kinderwunschaerzte-stuttgart.de