KORONA VE HACAMAT

Yüzyılın en önemli virüslerinden biri olan Korona Virüsü sonrası hacamat yaptırmak çok önemli. Sağlık ihmale gelmez. Yani demek istediğim Covid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yapılabilir. Bilim insanları Covid-19 salgınıyla mücadelede düzenli olarak hacamat yaptıran kişiler kronik hastalıklara karşı korundukları gibi virüse karşı çok daha güçlü bir savunma sistemine sahip olduğunu söyleyenler de var. Evet yanlış duymadınız! 2019 yılından itibaren dünyayı, daha sonraki süreçlerde ise Almanya’yı da etkisi altına alan Covid-19’dan korunmak için hacamat tedavisi yaptırırsanız Negatif basınç ile kan, lenf ve hücreler arası sıvının dolaşımı artırılır. Böylece detoks yapılarak vücudun savunma sisteminin harekete geçmesi amaçlanır. Hacamat tedavisini uygulan uzmanların görüşlerine göre kanıtlanmış bir bilimsel çalışma şuan için bulunmamasına rağmen tedavinin virüse karşı insan bağışıklığını güçlendireceği görüşü hakimdir. Ancak hastalığın geçirildiği sırada hacamat yapılması tedavide etkili değildir. Hacamat tedavisinin insan vücuduna olan faydaları ve vücut fonksiyonlarını tamir etme gibi hayati bir önemi olması sebebiyle, birçok doktorların bile tavsiye ettiği bir yöntemdir.

HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR?
Bilhassa kış aylarında Hacamat olmak nezle, grip gibi üst solunum yolu hastalıklarında şifa sürecini hızlandırır. Hacamat vücuttaki zayıflıkları ortadan kaldırır. Bir kişi, hastalık veya kötü beslenmenin sonucu olarak vücut zayıflığı yaşayabilir. Modern tıbbın bile birçok hastalığı teşhis etmesi oldukça zordur. Bu hastalıklar kontrol edilmeden bırakılırsa, vücuda zararlı olabilirler. Etkiler, vücudun tüm bölümleri etkilenene kadar yayılabilir ve kötüye gidebilir. Hacamat terapisi, vücuttaki güçsüzlüğü gidermek için mükemmel bir yoldur. Bu tedavi sayesinde bir kişi yorgunluk ve güçsüzlükten kurtulabilir. Bu, sertleşmiş sinirleri açarak yapılır. Bu olduğunda, kan vücudun en çok ihtiyacı olan kısımlarına salınır. Ayrıca, damarlarda herhangi bir tıkanıklık kaslara zarar vermeden bırakılır.

Kupa tedavisi migren, romatizma, fibromiyalji, artrit ve sırt ağrısı gibi sağlık sorunlarında da etkili bir yöntemdir. Pıhtılaşma bozukluğu hastalığı olanlar, yeni yapılan cerrahiye bağlı henüz kapanmamış yarası olanlar, ağır kalp hastalığı olanlar, varisli bölgeler, riskli gebelikler haricinde herkese kupa tedavisi uygulanabilir. Tedavinin uygulanabildiği diğer hastalıkları ise, omurgada kireçlenme, kemik erimesi veya omurga diski fıtık başlangıcına bağlı ağrılar, fibromiyalji, stres ve anksiyete, strese bağlı baş ağrısı, migren, kas kasılması nedeniyle oluşan sırt ağrısı, tendinopati (Kas kirişlerinde iltihaplanma), spor yaralanmaları, kas iltihaplanması, çene artropatisi (Çene kemiği ekleminde ağrı, şişlik nedeniyle ağız açmada ve çiğnemede zorluk olması), diş gıcırdatma hastalığı, post zoster nevralji, trigeminal nevralji, astım, bronşit, sinüzit, larenjit, bağırsak ve mide ile ilgili problemler (Kabızlık, bulantı kusma gibi), dolaşım sistemi bozuklukları şeklinde sıralayabiliriz.

Hacamat kandaki toksinleri, zehirli atıkları, serbest radikaller ve hazır gıdaların verdikleri zararları temizler. Kana detoks uygular. Hacamat vücudu rahatlatmak için en etkili yöntemdir, stresi azaltır, çabuk sinirlenmeyi önler, sinirlerin pamuk gibi olmasını sağlar.
Evet Hacamat daha sayamadığımız birçok rahatsızlıklara iyi geliyor.

Modern tıp tarafından da desteklenen kupa tedavisi, günümüzde sertifikalı uzmanlar tarafından yapıldığında olumlu sonuçlar alınır. O yüzden herkes Hacamat tedavisi uygulayamaz. Ben de buradan, hacamat tedavisinin sadece virüs döneminde değil, yaşamın her anında insan sağlığı açısından olumlu etkileri göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi gerektiğini hatırlatmak isterim.
Unutmayın ki? Sağlıklı, dirençli, canlı bir vücuda sahip olmamızı da Hacamat sağlar. Toksik maddeler ve ağır metallerin vücuttan uzaklaştırılması zihinsel ve fiziksel aktivite artışına neden olur.
Bu ve diğer konularda beni aramanız yeter. Ben size elimden geldiği kadarıyla yardımcı olacağım.

Yeni yılda başta sağlık olmak üzere huzur, mutlu ve umut esenlikler dolu yeni bir yıl dilerim.

Sinan Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı – (Heilpraktiker / Osteopathie)
İlk yardım eğitmeni – Erste-Hilfe-Lehrer

Benim ulaşım bilgilerim:
Naturheilpraxis Erkin
Alternatif Tıp Uzmanı
Grabenstr. 9/1
71063 Sindelfingen

Tel: +49 7031 42 82 678
Fax: +49 7031 42 82 679
Mobil: +49 172 60 71 974
Mobil: +49 178 41 95 944
E-Mail: info@naturheilpraxis-erkin.de
Web: www.naturheilpraxis-erkin.de