KÜLTÜRÜMÜZÜ GEZDİREREK ÖĞRETİYORUZ

blank

 

İBRAHİM YÜKSEL-DUİSBURG
Son senelerde Kültür Turizminin grafiği yükseliyor. Ülkelerin kültür değerlerini, doğal yapılarını, tarihi güzelliklerini yerinde gezerek görüp öğrenmek en büyük talep sebebi. Böylece ülkeleri daha yakından ve emin, öğrenme fırsatları oluyor. Konu ile ilgi olarak 20 yıllık, Almanya ve Avrupa’nın en büyük alternatif turizm (Tesettür oteller) öncü firması yanında paket turları, seyahat acenteliği konusunda kendini ispatlamış KAM 2000 şirketi yönetim kurulu başkanı Hikmet Yazıcı Kültür Turizm ile ilgili sorularımızı cevapladı.

Yazıcı “Kültür Turizminin gelecekte ülkelerin çehresini değiştirecek buna talep bizlerin bu konu da hizmet vermemize yönlendirdi” dedi.

Kam 2000 sahibi Hikmet Yazıcı’nın konu ile açakalmalarından başlıklar
-Kültür Turizmi bir özel bilim dalı haline geldi
-Ülkelerin güzelliklerini yerinde öğretiyoruz
-Gezerek görerek öğrenmeler akılda daha fazla kalıyor
-Batı Avrupa’da doğan ikinci ve üçüncü nesil in Türkiye sevgisi arttı
-Tatil içinde kültür tatil imkânı
-Ülkemi tanıtmak benim için önemli bir görev

 

blank

 

KÜLTÜR TURİZMİ NEDİR?
Kültür Turizmi Avrupa’da bir ayrı ve özel bilim dalı olarak kabul gördükten sonra, bu bizim insanımız tarafından da benimsendi. Kültür gezisi diğer tatillerden farklı olarak, sadece deniz, kum, güneş anlayışını kapsamaz. Bunun yanında doğayı tanıma, kısa süreli olup amaç bilgi edinmek, bunları çekilen resim ve alınan notalarla arşivlemek. Gezerek o ülkelerin tarihi, coğrafi yapısı, mutfağı ve yaşam biçimi hakkında bilgi edinmek, yemeklerini tatmak, el işleri ve atölyeleri hakkında bilgi sahibi olarak yakından tanımayı amaçlar. Memleketlerin güzelliklerini kısa yoldan ve zahmet etmeden talep sahiplerine öğretiyoruz

TALEPLER NASIL?
Bu turlara Batı Avrupalı Türklerin talepleri son günlerde arttı. Bu hem kendi memleketimize olan talep hem de içinde yaşadığımız memleketlerin ve devletlerin güzelliklerine olan talep. Dolaysıyla bu ilgi bizi buna yönlendirdi. Yani Almanların yanında vatandaşlarımız da turlara talebi fazlalaştı. Bu bizi sevindirdi çünkü yaşadıkları toplumun güzelliklerini de öğreniyorlar.

 

blank

ARTIŞ NEDENİ NEDİR?
Bir kere buradaki ikinci ve üçüncü neslin ülkelerine olan sevgi ve bağı arttı. Bu sevgiyi yerinde görerek değerlendirmek istiyorlar. Son zamanlarda yurdumuzdaki terör olaylarının azalması da doğu ve
güneydoğuya talebi tavan yaptı. Binlerce yıllık tarihi yerinde görmek tarih bilincinde olan gençlerimizi hareketlendirdi. İnsanlar gezip gördüğü yerleri de tavsiyeleri ile yani ağız propagandası ile talepler artıyor.

TATİLLER KÜLTÜR TURİZMİ İLE BİRLEŞİYORMU?
Evet öyle de diyebiliriz. Artık insanımız bir haftalık Kültür Turizm paketi alarak iznine başlıyor. Bunun devamında normal tatillerini denizde ve akrabaları ile geçirerek normal izinlerini de yapıp kendilerini kültür konusunda da geliştiriyorlar. Yani insanımız Tatil içinde kültür dağarcığını genişletiyor. Tatil içinde tatil yapmış oluyor

GEZİLERİNİZ NE ZAMAN BAŞLIYOR SEZONU VARMI?
Bunu bütün seneye yaymayı ve serpiştirmeyi amaçlıyoruz. Tur sorumlumuz Recai Demir’in önderliğinde bilinçli elamanlarla, otobüslerimiz yeni, kokartlı rehberlerimizle, 4-5 yıldızlı otellerimizde, eksiksiz transfer hizmetimizle insanımıza hizmet veriyoruz.

GEZİLERİNİZDE EN ÇOK TALEP NERELERE?
Taleplerimiz genelde Türkiye ama burada yaşayan insanımız, Hollanda, Dubai, Bosna, Paris, Berlin, Macaristan, Türki Cumhuriyetler, Küba, Kudüs, İspanya Endülüs, Cezayir, Tunus, Yurt içinde Gap, Karadeniz, İstanbul, Çanakkale, Kapadokya, Doğu ekspresini sayabiliriz. Turlara katılan insanımız önceden gidecekleri yerler konusunda araştırma yapıyor ve orada da görerek bilinç altına yerleştirerek kültürlerini çok geliştiriyorlar.

 

blank

TURLARA BAŞ VURU NASIL OLUYOR/
Duisburg/Hamborn ve Duisburg/Rainhausen’deki bürolarımıza, telefon, mail ve internet adresimizle size çok yakınız. Turlarımıza herkes katılabilir. Biz bunlara alt yapısı sağlam, birikimi olan ve gezi kültürünü benimsemiş elamanlarla hizmet veriyoruz. Türkiye’den Turist olarak gelmiş insanlarımız Avrupa’daki bütün turlarımıza katılabilir. Turlarımız günü birlik, hafta sonu ve bir hafta gibi süreli turlarımız mevcut.

VATANTDAŞLARIMIZ A KONU İLE TAVSİYELERİNİZ?
Gezi turları bilgilendirme turları olduğu için onlara yardımcı oluyoruz. Tecrübeli elamanlarla ve birikimimizle onların emrindeyiz. Fiyatlarımız makul. Kokartlı Rehberlerimiz ile onları bilgilendiriyoruz. Bizi seçmeleri onlar için isabetli olacağını iddia ediyoruz Kültür Turizmi konusunda onların her türlü taleplerini karşılanacağımızı bilmelerin istiyoruz.

BU KONUDAKİ AMACINIZ HEDEFİNİZ NEDİR?
Burada kendimizi bir sorumlu tüzel kişilik gibi görüp, ülkemizi buradaki gençliğimize tanıtmak, kültürlerimizi sevdirmek, değişik değerleri ile onlara sevdirmeyi amaçlıyoruz, amaçlıyorum. Bu benim için önemli, ticari anlayıştan da öte bir şey. Kendimizi ülkemiz ve insanımıza karşı sorumlu hissediyorum.
HİZMETLERİNİZ HAKKINDA NELER DERSİNİZ?
İnsanımıza 2000 yılından beri bilet, tesettür ve alternatif turizmi konusunda çok güzel bir hizmet veriyoruz. Bu konuda Avrupa ve Almanya verdiğimiz hizmetle bizi zirveye taşıdı. Guruplar, Futbol takım gurubu, derneklere ve özel kafilelere turlar düzenleyip hizmet vermeye çalışıyoruz. Şimdiye kadar meydana gelen olumsuzlukları müşteriye yansıtmadık. Güven ve Tecrübe ile işimize bakıyoruz.

SİZE NASİL ULAŞABİLİRLER?
Ama büromuz Duisburg Alt Hamborn Jager str.56 A 47166 Duisburg Almanya
Telefon- +49 (0)203 555849 0
Telefax-+49(0)203 555849 20
Mobil+49 (0) 176 806 045 07
mail adresi-group@kam2000.de ve info@kam2000.de www.kam2000.de adres ve telefonlarından ulaşabilirler.