Kuran bülbülleri şakıdı

blank

 

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN –  Almanya’nın Rheinland-Pfalz eyaletindeki Ludwigshafen şehrinde kısa adı İGMG olan İslam Toplumu Milli Görüş Kadınlar Teşkilatı İrşad Başkanlığınca “15. Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması” düzenlendi. Ludwigshafen Friedrich-Ebert Halle adlı salonda düzenlenen programa,  Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Geçtiğimiz yılın birincisi Gülsüm Nur Yalçın’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan yarışmada, büyükler kategorisinde Hamburg’dan Ayşenur Şaplak birinciliği elde etti. Yarışmada; Baden-Württemberg eyaletinden Kübra Aslan ikinci, Belçika’dan Dilara Çelik üçüncü, Güney Hessen eyaletinden ise Azize Rümeysa Ergün dördüncü oldu. Küçükler kategorisinde ise Rhein-Neckar-Saar Bölgesi’nden Gülsüm Özdemir birinci olurken, Baden-Württemberg eyaletinden Rabia Aslan ikinci, Kuzey Hessen eyaletinden Rümeysa Kuş üçüncü, Bremen’den Betül Akbaş ise dördüncülüğü elde etti.

blank
KEMAL ERGÜN: “HER YARIŞMACIMIZ BİRİNCİDİR”
Yarışmada bir konuşma yapan İGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, kadınıyla erkeğiyle tüm teşkilat olarak bu dünyanın yaşanabilir bir dünya olması için gayret ettiklerini ifade etti. Ergün, “Bu dünyalık yaptığımız çalışmalar mutlaka geride kalacak. Ahiret için yaptığımız çalışmalar bizimle olacak. Bu yarışmaya katılan her yarışmacımız bizim birincimizdir” şeklinde konuştu.
blank

 

İGMG Kadınlar Teşkilatı Başkanı Handan Yazıcı ise,  “Bugün buraya, Kur’an-ı ilmek ilmek yüreklerimize işlemeye geldik. Bugün buraya ‘Elbette onu biz indirdik kıyamete kadar da biz koruyacağız’ ayetinin üzerinde tecelli ettiği hafizelerimizin gönülleriyle buluşmaya geldik, bugün buraya Kur’an ile tek yürek, Kur’an ile tek nefes, Kur’an ile tek ses olmaya geldik” diyerek duygularını dile getirdi.

 

blank

 

Yazıcı, daha sonra şunları kaydetti:  “İGMG Kadınlar Teşkilatı bu bilinçle, Kur’an aşkı yüreklere ilmek ilmek işlensin diye yıllardır Kur’an yolunda sürdürdüğü hizmetleri Kur’an Tilavet Yarışmaları ile süslüyor. Derdi olanın davası vardır. Davası olanın idealleri vardır. İşte bu dertle camiler, eğitim merkezleri, hafızlık kurumları inşa ettik ve bu camilerde, eğitim merkezlerinde Allah’ın kelamını okuyan, hatta onu hıfz eden yavrularımızı yetiştirdik” diyerek konuşmasını tamamladı. Görme engelliler için düzenlenen kursa katılan Kübra Nur Binek’in Braille alfabesiyle Kur’an okuduğu yarışmada, ayrıca hafızlığını tamamlamış 14 genç kız için hafızlık merasimi de gerçekleştirildi.

 

blank