Kurban Murat Lamm’da başka güzel

blank

 

 

Mehmet Güzel
GÄRTRİNGEN – Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Türklere ait en büyük et entegre tesislerine sahip olan Murat Lamm GmbH, heryıl olduğu gibi bu senede bölgedeki Müslümanların kurban kesmek için tercih ettikleri yegane adres oldu. Bayramın ilk günü sabahın erken saatlerinden itibaren kurbanlarını kestirmek üzere gelen vatandaşlarımız, randevu sistemine göre temiz ve sağlıklı bir ortamda üstelik uygun fiyatlarla kurbanlarını kestirmekten çok memnun olduklarını ifade ettiler. Her geçen senede hizmet kalitesini artıran Murat Lamm vatandaşlarımıza gerek Kurban seçim ve fiyatında gerekse kesim sırasında ve beklerken geleneksel Türk misafirperverliği ile hizmet vermekte. Murat Lamm’da her sene gönül rahatlığı ile kurbanını kestirdiğini belirten vatandaşlarımız kendilerine gösterilen ilgi ve alakadan dolayı görevlilere teşekkür ederek her Kurban olduğu gibi bu Kurban süresince de görevli imamlar eşliğinde getirilen tekbirlerle İslami usullere uygun bir şekilde kurbanlarını kestirmenin sevincini yaşadıklarını, kesilen kurbanların hijyenik bir şekilde paketlendiğini ve görevlilerce araçlara kadar taşındığını belirttiler.

blank

 

Murat Lamm sahiplerinden Mevlüt Kabalar ise, “hersene hem sistemimiz oturmakta hem vatandaşlarımız randevularına göre gelmekte bu kurbanda da müşterilerimizi bekletmeden kurbanlarını kestiğimiz için çok mutluyuz. Gösterilen ilgiden çok memnunuz. Bu ilgiye layık olmak için her sene daha üstün bir gayretle çalışıyoruz.

 

 

blank Halkımıza gerek kurban gerek et mamulleri ve gerek döner müşterisi olarak gösterdikleri ilgiye teşekkür eder hayırlı bayramlar dilerim” Bu Kurban bayramının izin dönemine denk gelmesine rağmen ilginin beklediklerinin de üstünde olduğunu belirten Murat Kabalar ” bu gösteriyorki artık Avrupada gelişmiş ve yerleşmiş bir Kurban kültürüne sahibiz.

blank

 

 

Vatandaşlarımız seçtikleri Kurbanlarını kendilerine verilen randevu gün ve saatinde gelerek hazır bir şekilde almaktalar kargaşa ve düzensizlik diye birşeyin olmaması işimizi bilerek ve severek yapıyor olmamız halkımızın tercihini bizden yapmaları bize gurur ve şevk vermekte. Murat Lamm ailesi olaraktüm İslam aleminin bayramını tebrik ederiz”

 

blank

 

Kurban ibadetinde kurban edilecek hayvanın seçiminden kesimine temizlenip, paketlenmesine ve vatandaşlara teslimine kadar herşeyiyle yakınen ilgilendiklerini belirten Faik Kabalar, etlerinin saklanması ve tüketilmesinede dikkat edimesi gerektiğini, etlerin mutlaka birgün dinlendirilip tüketilmesini, küçük ve tek yemeklik paketler halinde derin dondurucuda saklanmasını, dondurucudan çıkarılan etlerin tekrar dondurucuya konulmamasını tavsiye ederek herkesin bayramını tebrik etti.

 

blank