Liderin kızların gözü şampiyonlukta

Cevat Polat/ Duisburg
Başkanlığını Türk iş adamı Zafer Can’ın yaptığı Almanya’nın köklü kulüplerinden Duisburg FV 08 kadın futbol takımı antrenörü Selahattin Demirbaş sezonun ilk yarısını değerlendirirken, “gurur duyduğum kızlarım ve yapacağımız takviyeler ile liderliğimizi sürdürüp şampiyon olmak istiyoruz” dedi.
Niederrhein Bezirksliga’da şampiyonluk parolası ile yoluna emin adımlar ile devam eden Duisburg 08 kadın futbol takımı 15 maçta 39 puan toplayarak ilk yarıyı Mettmann-Sport’un üç puan önünde lider bitirdi. Birbirinden güçlü takımların yer aldığı ligde, Duisburg 08 kadın futbol takımı attığı 66 gole karşı kalesinde 13 gol gördü ve +53’lük bir averaja da sahip oldu.
TAKIMA TAKVİYE YAPACAĞIZ
Kadrosunda farklı uluslardan birçok futbolcunun yer aldığı Duisburg 08 ayrıca uyum adına da önemli misyon üstlenmiş durumunda. Kadın Futbol Sorumlusu Antrenör Selahattin Demirbaş; “2018/19 sezonun ilk yarısının da ağır ve çekişmeli maçlar oynadık. Her türlü zor şartlara rağmen ilk yarıyı lider olarak tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. İlk yarının ağır geçmesi, ikinci yarının daha ağır olacağının habercisi olarak gözüküyor. Bilindiği gibi rakiplerimizin lidere karşı daha motive olduklarına geçmişte birçok kez şahit olduk. İkinci yarıya takım olarak disiplinli bir hazırlık dönemi geçirerek hazırlanmak istiyoruz. Kadromuzu güçlendirmek adına 1-2 futbolcuyla görüştük, inşallah ikinci yarıda takımımıza katılacaklarından ümitliyiz. Bize büyük destek veren velilerimize teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.
UYUM ADINA YAPTIGIMIZ CALISMALARIN MEYVELERINI TOPLUYORUZ
2018/19 Sezonu başında kurulan futbol takımı hakkında da konuşan başarılı teknik adam Selahattin Demirbaş “Tamamen yeni kurduğumuz U17 kız takımımıza birçok yeni futbolcu katıldı. Geçmişte yaptığımız entegrasyon çalışmalarının bir nevi meyvesini topluyoruz. U 17 takımımıza 4 Alman, 2 Türk, 1’er Rus, Irak ve Tayland’lı oyuncularımız katıldı. Doğru yolda, doğru planlama ile hareket ettiğimizi düşünüyorum. 2019 yılının başta spor severler olmak üzere herkese sağlık ve başarı getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.