Lösemili Barış acil ilik bekliyor

Almanya’nın Dortmund şehrinde yaşayan 27 yaşındaki Barış Çelik yakalandığı Lösemi (kemik iliği kanseri) hastalığından kurtulabilmek için acilen ilik nakline ihtiyaç duyuyor. Anne Çelik, oğlu Barış adına internet üzerinden başlatılan bağış kampanyasına Türklerin desteğinin önemine vurgu yaptı

Murat Pehlivan
DORTMUND – Dortmund şehrinde yaşayan ve şu an bir klinikte yoğun bakımda olan Barış Çelik için DKMS ilik kampanyası başlattı. Özellikle Türkiye coğrafyasının insanlarının ilik uyumunun altını çizen anne Yeter Yıldız, gazetemiz aracılığı ile herkesi yardım etmeye davet etti. Yeter Yıldız “Oğlum henüz hayatının baharında. Onu evde bekleyen küçücük bir yavrusu var. Lütfen herkesi duyarlı olmaya ve yardıma çağırıyorum”
dedi.

VİRÜS ENGEL DEĞİL
Kovid-19 salgını nedeni ile yardım aksiyonları sadece internet üzeri yapılabiliyor. DKMS’nin (Deutsche Knochen Mark Spenderdatei) organize ettiği yardım kampanyasına http://www.dkms.de/heldenfuerbaris    linkinden ulaşarak form dolduruluyor. Doldurulan formlardan sonra gerekli materyaller adrese gönderiliyor. Daha sonra onlar gelen adrese gönderiliyor.

BARIŞ’IN MEKTUBU
Barış Çelik ayrıca DKMS sayfasında duygusal bir yardım metni paylaşarak herkesi oğlu ile güzel günler geçirmek için yardım çağrısı yaptı. “Benim adım Barış, 27 yaşındayım ve Dortmund’da yaşıyorum. Birkaç ay önce lösemi teşhisi kondu. Teşhis konulduğundan beri düşüncelerim küçük oğlumun etrafında dönüyor. Büyüdüğünü görmek, okuldaki ilk gününü yaşamak ve evlendiğini görmek istiyorum. Onun için, asla pes etmeyen bir kahramanım. Ama lösemiye karşı savaşı tek başıma kazanamam. Bu sefer çok özel bir kahramanın, yani uygun bir kök hücre vericisinin yardımına ihtiyacım var. Kök hücre nakli tek iyileşme şansım. Bu nedenle size soruyorum: Beni ve uygun bir kök hücre donörü arayan dünya çapındaki tüm kan kanseri hastalarını destekleyin. DKMS’ye potansiyel olarak kaydolun.”

 

 

https://www.postaktuel.com/losemili-baris-acil-ilik-bekliyor/