Macron Müslümanlara baskı için bahanesini buldu. Fransa’da bıçaklı saldırı: 3 ölü

​Fransa’nın Nice kentinde bir kilise yakınında düzenlenen bıçaklı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti.

Fransa, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un bizzat başını çektiği Müslüman düşmanlığına esir olurken ülkede bugün dikkat çekici bir olay yaşandı.
Nice kentinde bir bıçaklı saldırgan, ikisi erkek 3 kişiyi öldürdü. Polis, saldırganın yakalandığını duyurdu. Nice Belediye Başkanı Christian Estrosi, olayın bir terörist saldırı olarak değerlendirildiğini belirtti ve tanıdık bir ifade kullanarak “Polis müdahalesinde yaralanan şüpheli ‘Allahu Ekber’ diye bağırıyordu” dedi.
Şehirde kriz masası kurulduğu açıklandı. Saldırının Notre-Dame kilisesinin yakınlarında meydana geldiği ifade edildi. İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Twitter hesabından, Estrosi ile görüştükten sonra Bakanlıkta saldırıya ilişkin “kriz toplantısı” düzenlendiğini aktardı.  Fransa Terörle Mücadele Savcılığının da saldırıya ilişkin soruşturma başlattığı kaydedildi. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un olay yerine gideceği ifade edildi. Ulusal Mecliste saldırıda yaşamını yitirenler için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu.  Olayın adi bir vaka mı yoksa terör saldırısı mı olduğu şimdilik belli değil. Saldırganın kimliği konusunda bilgi yok.
Fakat Fransız basını olayın terör saldırısı olduğunu duyurdu. Bazı sağcı radikal milletvekilleri “Fransa özgür değil”, “Savaş yasaları çıkarılmalı” şeklinde açıklamalar yapmaya başladı. “Zamanlaması manidar” bulunan saldırıyı Fransız Cumhurbaşkanı Macron’un Müslümanlara baskıyı meşru kılmak için kullanacağından endişe duyuluyor.

You cannot copy content of this page