‘MADALYA’YA DOYMUYORLAR

 

Cevat Polat/ Duisburg
Geçtiğimiz günlerde Tirier ve Stuttgart’a düzenlenen Kickboks ve Boks turnuvalarına 21 yarışmacı ile katılan Akademie Der Kampfkünste AK61 spor okulu öğrencileri madalyaları adeta toplayıp geldiler. Stutgart’ta 5 birincilik, 4 ikincilik 3 tane üçüncülük, Trier’da ise 6 birincilik, 4 ikincilik, 6 da üçüncülükle toplam 28 madalya ile döndüler. Akademie Der Kampfkünste AK61 spor salonu sahibi aynı zamanda koçu olan Cüneyt Küçük bu büyük başarıya nasıl ulaştıklarını gazetemiz ile paylaştı.

Asıl Amaç Gençleri Sokakların Kötülüklerinden Çekmek
Koç Cüneyt Küçük; “Okulumuz her yaşa hitap ediyor. 4 yaşından 70 yaşına kadar öğrencilerimiz var burayı açmamızdaki neden gençleri sokakların kötülüklerinden uzak tutmaktı. Dört sene içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarla da bunu başardık. Birçok sorunlu öğrenciyi okullarında da takip ettik, okuldan atılacak öğrencileri gerek derslerinde takip ettik gerekse okullarla iş birliği içinde bulunduk. Birçok öğrenci bunu başardı. Gözlerinde ki parıltı bizleri inanılmaz mutlu etti. Başlangıçta yalnızdık fakat tüm bu çalışmalarımız sonunda sessimizi yetkili makamlara duyurabildik.

Çalışmalarımıza Yetkililer Kayıtsız Kalmadı
Duisburg Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Sören Link spor okulumuzu ziyaret edip, çalışmalarımızı takdir etti. Tabi bu Alman medyasına da yansıdı. Bunun için şükür ediyoruz” dedi. Bunların kolay olmadığından da bahseden Koç Cüneyt Küçük “her zaman mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.  Ana temamız dövüş sporu olan eğitimlerimizi sağlıklı bir şekilde öğrencilerimize aktarabilmek, çocukları şiddetten uzak tutmak, burada öğrencilerimize centilmenliği ve vizyon sahibi olmayı öğretmektir”. İfadelerini kullandı.

Sporcu Ordusu Var
Okulumuza kayıtlı 154 öğrenci bulunuyor ve bazılarını nereden nerelere geldiğini görmeniz gerekiyor. Öğrencilerimizin hepsi müsabakalara hazırlanmıyor, müsabakalara katılan öğrenci sayımız 49 kişi geriye kalan diğer öğrencilerimiz bu sporları savunma ve spor amaçlı sürdürüyor. Burada 4 antrenörüz ve bunun dışında burada yetişen gruptan antrenörlük yapan arkadaşlarımız var. Hepimiz burada çok güzel bir ortam yakaladık. Bazen birbirimize bir abi bir kardeş bir dost oluyoruz. Bu uyumu yakalamak için çok çaba sarf ettik bazı sosyal pedagogların başaramadıklarını burada başardık ve bunun meyvelerini almaya da başladık” açıklamasını yapan Cüneyt Küçük “hiçbir çalışma mükafatsız kalmaz” dedi.

Kötü Hayat Tecrübemden Çektim; Gençlere Yöneldim
Son olarak herkesin mutlaka bir spor dalıyla ilgilenmesi gerektiğini söyleyen tecrübeli Koç “Ben çok kötü hayat tecrübeleri yaşadım. Birçok arkadaşım bu yolda heba oldu. Ben, buna kendi adıma dur dedim. Aileler çocuklarını koruma adına mutlaka spor saha veya salonlarına yönlendirmeli” dedi. Bu vesile herkesi Akademie Der Kampfkünste AK61 spor okuluna davet eden Koç Cüneyt, “Gelsinler bizi görsünler çalışmalarımıza, başarılarımıza tanık olsunlar ve bu başarının bir parçası olsunlar” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: