MANNHEİM Türkspor Hüseyin ADALI ‘ya emanet

 

Kâmil Yılmaz
MANNHEİM – Almanya’nın en köklü futbol kulüplerinden olan Mannheim Türkspor, mevcut Başkan Kadir Baklan ve başkan yardımcısı Cafer Bahçeci’nin istifası sonrası uzun bir sürecin ardından Olağanüstü Genel Kurul toplantısını yaptı.

ADALI BAŞKAN OLDU
Pandeminin araya girmesiyle ertelenen ve ancak yapılan Genel Kurul toplantısı Mannheim Türkspor’un tesislerinde gerçekleştirildi. Divan heyetinde TDU-Pfalz Başkanı Ender Önder’in yönettiği seçimlerde, Türkspor’un başkanlığına kulübün kurucularından iş adamı Hüseyin Adalı seçildi. İkinci başkanlığa Cafer Bahçeci getirilirken, Muhasip Selçuk Aksoy, Sekreter Levent Yakın’dan ve diğer yönetim kurulu üyeleri ise, Adnan Kahraman, Sefa Öztürk, Sinan Sürer, İsmet Urfa getirildi. Denetleme Kurulu ise şu isimlerden oluştu: Kenan Yeşilyurt, Tuncay Özcan, Feytullah Genç, Hasan Çavdar
Ümit Demirtaş.

AHLÂKLI SPORCU
YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ
Genel kurul tarafından başkan seçilen Hüseyin Adalı, seçimin ardından yaptığı konuşmada, iki yıla yakındır belirsizlik olmasından dolayı yönetim kurulunda sıkıntılı günler yaşadıklarına dikkat çekti. Mannheim Türkspor’un Almanya genelinde sahası olan tek spor kulübü olduğunu hatırlatan Adalı, altyapısı sağlam ve ahlâklı sporcular yetiştirmek istediklerini vurguladı.

2 MİLYONLUK PROJE
Mannheim Türkspor’un yıllardan beri hayalini kurduğu tesisleşme konusunda önemli adımların arifesinde olduklarını da ifade eden Adalı, Türkspor camiasının büyük bir sabırsızlıkla beklediği 2 milyon Euro’luk tesisleşme projesine başlanacağını müjdeledi.

BİRLİK ÇAĞRISI
Tesisleşme içim yatırımcı şirketi ile anlaşma safhasında olduklarını da kaydeden Türkspor’un yeni başkanı, yetki karmaşasının seçimle aşılmasının ardından ilk kazmanın yakında vurulacağını açıkladı. Kendisinin kişisel bir beklentisi olmadığının altını çizen Hüseyin Adalı, tesiste idari ve yönetim odalarının yanı sıra, futbolcuların soyunma odalarını ile kulübe gelir getirecek sosyal mekânların yer alacağını belirtti. Adalı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu zor zamanda göreve talip oldum. Diğer Türk takımlarına tesislerimiz ve başarımız ile örnek olmak istiyoruz. Bu konu Mannheim Türkspor bir marka olma konusunda doğru yolda” dedi. Yapılması gereken birçok iş olduğunu da hatırlatan Adalı, kırgınlıkları bir tarafa bırakıp birlik olma çağrısı da yaptı.

İLK HEDEF ÜYE ARTIRMAK
Öte yandan genel kurulda Landesliga’da oynayan takıma daha hızlı ve kolay bağış toplanabilmesi için bir destek derneği (Förderverein) kurulması da oybirliği ile kararlaştırıldı. İkinci başkan olan Cafer Bahçeci, Mannheim Türkspor bünyesinde mevcut 10 takım ve toplamda 200 futbolcunun bulunduğunu belirterek, ilk hedeflerinin üye sayısını artırmak olduğunu kaydetti.